Gry

Premiery nowych gier na PlayStation w 2021 roku. Na te produkcje czekam najbardziej

Paweł Winiarski
Premiery nowych gier na PlayStation w 2021 roku. Na te produkcje czekam najbardziej
20

Z uwagi na pandemię COVID-19, 2021 rok nie zapowiada się na najbardziej owocny w świecie gier. Wiele premier zostaje przeniesionych albo na kolejne kwartały, albo na kolejne lata i tak naprawdę żadna data nie jest bezpieczna. Nie oznacza to oczywiście, że nie będziemy mieli w co grać.

Przygotowałem zestawienie moim zdaniem najciekawszych premier na 2021 rok. Zaczynam od PlayStation, które w przeciwieństwie do Xboksa może się pochwalić kilkoma tytułami na wyłączność. Konsola Microsoftu dzieli swoje "exclusive'y" z PC-tami napędzanymi Windowsem 10.

Najlepsze nadchodzące gry na PlayStation

NieR Replicant ver. 122474487139…

Nie jest to niestety nowa odsłona tej świetnej serii, ale odświeżona wersja NieR Replicant z 2010 roku. Nie mówimy tu jednak tylko o odświeżeniu znanej już historii, nowa wersja gry zaoferuje również nowe postacie i wątki fabularne. NieR Replicant to produkcja nastawiona na emocjonujące, dynamiczne zręcznościowe walki z wykorzystaniem broni białej. Zagramy 23 kwietnia na PS4, X1 oraz PC.

Returnal

Returnal to akurat jedna z tych nielicznych gier, która pojawi się tylko na PlayStation 5. Za grę odpowiedzialne jest studio Housemarque, które możecie kojarzyć ze świetnej strzelanki Resogun. Tym razem ekipa wzięła się jednak za strzelankę TPP, której ma być bardzo blisko do gier typu Roguelike. W Returnal wcielimy się w astronautkę Selene, która po tym jak rozbiła się statkiem na dziwnej planecie, wpada w jeszcze dziwniejszy cykl/pętle umierania. Premiera 30 kwietnia, tylko na PlayStation 5.

Resident Evil Village

Ósma pełnoprawna odsłona popularnej serii. I podobnie jak część siódma, na mroczny świat będziemy patrzeć z perspektywy pierwszej osoby, gdzie z takiego widoku poznamy tytułową wioskę oraz XV-wieczny zamek Dimitrescu. Mały przedsmak tego, czego możemy się spodziewać, zapewniło darmowe demo MAIDEN na PlayStation 5. Mogliśmy dzięki niemu nie tylko zapoznać się pobieżnie z lokacjami, ale przede wszystkim posmakować strasznego klimatu gry. Premiera 7 maja, gra trafi na PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC.

Mass Effect: Legendary Edition

Trzy pierwsze części Mass Effect cieszą się dziś statusem niemal kultowym, zdecydowano się więc na ich odświeżenie i wypuszczenie w formie jednego zestawu. Dostaniemy też oczywiście wszystkie wydane do tej pory dodatku. Myślę, że nie ma sensu przypominać fabuły tej serii, Legendarna Edycja ma zaoferować znaczące ulepszenia w grafice. Dostaniemy 4K oraz 60 fps, poprawiono zarówno postacie, tekstury, animacje, jak również oświetlenie - wszystkie trzy gry będą więc przystawać wizualnie do dzisiejszych standardów. Zagramy 14 maja na PS4, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC.

Ratchet & Clank: Rift Aparat

Kolejna odsłona popularnej serii gier zręcznościowych. Zgrabne połączenie zręcznościówki, platformówki, przygodówki i gry akcji z niesamowitą, kolorową oprawą graficzną. Biorąc pod uwagę jak dobra i dopracowana była ostatnia gra Ratchet & Clank wszyscy spodziewamy się hitu, do którego chętnie będziemy wracać. Jeśli nic się nie zmieni, zagramy już 11 czerwca, tylko na PlayStation 5.

Biomutant

Połączenie gry akcji, RPG i otwartego świata. Biomutant zabierze nas do ślicznego i intrygującego świata zamieszkałego przez człekokształtne zwierzęta. Cel gry jest dość standardowy, będziemy musieli ocalić świat przed zagładą, można więc liczyć na emocjonujące walki połączone z eksploracją otwartego świata. Wraz z zaliczaniem kolejnych zadań będziemy oczywiście rozwijać naszego bohatera - tego natomiast stworzymy sami w kreatorze, więc pewnie będzie można puścić wodze fantazji. Premiera 25 maja, zagramy na PC, Xbox one oraz PlayStation 4.

Kena: Bridge of Spirits

To przygodowa gra akcji, na pierwszy rzut oka mocno kojarząca się z ostatnią odsłoną The Legend of Zelda. Piękna, baśniowa przygoda o dziewczynce i towarzyszącej jej duszkach, która postara się rozwiązać tajemnicę leśnej wioski. Możemy liczyć na różne ciekawe zagadki oraz całkiem nieźle wyglądającą walkę. Zwiastun natomiast prezentuje się prześlicznie. Premiera 24 sierpnia, gra trafi na PC, PS4 oraz PS5. Zagramy już 14 maja na PS4, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC.

Deathloop

Strzelanka FPP od Arkane Studios, których na pewno kojarzycie ze świetnych gier Prey i Dishonored. Gra zabierze nas na wyspę Blackreef, a wcielimy się w niej w dwójkę zabójców - Colta i Juliannę Blake, którzy utknęli w dziwnym, niekończącym się cyklu, w którym po śmierci wracają do pierwszych godzin tego samego dnia. Podobnie jak w poprzednich grach studia, mamy otrzymać dużą swobodę w podejmowaniu decyzji dotyczących tego jak poradzić sobie z wyzwaniami. Zapowiada się niecodzienna, ciekawa i innowacyjna strzelanka. Niestety premiera Deathloop została przesunięta na 14 września. Zagramy na PlayStation 5 oraz PC.

Far Cry 6

Tej serii nie trzeba nikomu przedstawiać. Tym razem trafimy na tropikalną wyspę Yary, podczas tworzenia której Ubisoft inspirował się Kubą. Rządy sprawuje tu dyktator, Anton Castillo. W Far Cry 6 wcielimy się w Dani Rojas wojownika/wojowniczkę lokalnego ruchu oporu i wykonując kolejne misje, postaramy się odsunąć Castillo od władzy. W Far Cry 6 zagramy na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, data pramiery nie jest jeszcze znana, będzie to jednak 2021 rok.

Na którą z tych gier czekacie najbardziej i przy której zamierzacie spędzić najwięcej czasu?

grafika

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu