Smartfony

Premiera tych smartfonów powinna Was zaciekawić. To nie flagowce, ale…

Mirosław Mazanec
Premiera tych smartfonów powinna Was zaciekawić. To nie flagowce, ale…
5

Średnia i budżetowa półka jest najczęściej wybierana przez użytkowników. I właśnie takie będą dwa najnowsze smartfony od POCO.

Przed nami w najbliższym czasie sporo premier ciekawych smartfonów. Swoje urządzenia zaprezentuje Samsung i OnePlus, czekamy również na debiut Xiaomi 13 w Europie. Trochę w ich cieniu najnowsze telefony pokaże również POCO. Moim zdaniem to właśnie one mogą być jednymi z najpopularniejszych urządzeń w tym roku.

Na Twitterze pojawiła się właśnie zapowiedź konferencji, która odbędzie się 6 lutego. POCO pokaże na niej dwa modele – POCO X5 5G i POCO X5 Pro 5G.

Specyfikacja obu urządzeń jest już znana. I trzeba powiedzieć, że jest ona bardzo obiecująca. Choć oczywiście nie jest flagowa, a POCO startowało właśnie jako „zabójca flagowców”... W każdym razie oby modele były przynajmniej cenowym „zabójcą średniej półki”.

Model Pro jest wyposażony w bardzo udany procesor – Snapdragon 778 5G. Do tego dostaniemy ekran AMOLED ze 120 Hz odświeżaniem, 108 MP obiektyw główny i 5000 mAh baterię z szybkim, 67W ładowaniem. Cieszy zwłaszcza nie tylko procesor ale również wyświetlacz AMOLED.

Podstawowy model również będzie miał taki ekran, a napędzać go będzie także bardzo udany procesor, przeznaczony dla urządzeń z nieco niższej półki – Snapdragon 695 5G.  Obiektyw główny ma mieć rozdzielczość 48 MP, dodatkowo, jak w modelu Pro, będzie też 8 MP obiektyw szerokokątny. Bateria ma mieć 5000 mAh, ładowanie będzie nieco wolniejsze niż w modelu Pro – 33W.

Mocniejszy model ma płaskie boki i nieco przypomina najnowsze iPhony czy Samsungi. Na wizualizacjach ma również dość symetryczne ramki, nie będzie miał więc wielkiego „podbródka” jak model X5.

Niestety nie wiadomo jak urządzenia zostaną wycenione, a od tego przede wszystkim zależy ich atrakcyjność. Oczywiście tegoroczne smartfony są drogie, ale można mieć nadzieję, że POCO wyceni je korzystnie. W przeszłości to właśnie bardzo dobra cena decydowała o sukcesie kilku ich modeli.

Konferencja której transmisję obejrzeć będzie można w Internecie organizuje indyjski oddział firmy. Ale jak udało się nam ustalić, oba smartfony zobaczymy również w naszym kraju i to już wkrótce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news