Świat

Premiera iPhona i sztuczne kolejki Orange

Grzegorz Marczak
Premiera iPhona i sztuczne kolejki Orange
41

Wszyscy wiemy, że już od dziś od północy będziemy mogli nabyć "legendarny już" telefon iPhone 3G w polskich salonach firmy Orange i Era. Obie firmy starają się odtworzyć atmosferę jaka panowała podczas premiery tego telefonu w USA. Rozmawiałem dzisiaj z Pawłem Iwaniukiem (edytor na Antyweb), któ...

Wszyscy wiemy, że już od dziś od północy będziemy mogli nabyć "legendarny już" telefon iPhone 3G w polskich salonach firmy Orange i Era. Obie firmy starają się odtworzyć atmosferę jaka panowała podczas premiery tego telefonu w USA.

Rozmawiałem dzisiaj z Pawłem Iwaniukiem (edytor na Antyweb), który słyszał jak rzecznik organge przyznał w telewizji, że tworzą przed sklepami sztuczne kolejki (tam gdzie nie utworzy się prawdziwa) po to aby pokazać, że to co dzieje się w polsce jest choć trochę zbliżone do szału jaki panował w stanach zjednoczonych.

To czy kolejki są autentyczne czy też tworzone przez orange możemy sprawdzić oglądając materiał video jaki pojawił się na gazeta.pl (osądźcie sami dla mnie sprawa jest oczywista).

Z innych ciekawostek na temat iphona, dzisiaj można było się dowiedzieć że w zapisach na ten telefon w sumie zarejestrowało się ponad 70 tysięcy osób (zarówno orange jak i era jeszcze przed premierą przygotowały formularze dla chcących zarejestrować iphona). Nie wiem jak wygląda sprzedaż innych telefon ale wydaje się, że jak na Polskę oraz ceny telefonu (i abonamentu) jest to chyba niezły wynik.

Bardzo ciekawy jestem pierwszy relacji z dzisiejszych zakupów - czy salony orange i era nie zaliczą jakiejś wpadki z aktywacją telefonu, czy mają wystarczającą ilość itp (chociaż w szturm sklepów o północy nie wierzę).

Ps. No to teraz przyznajcie się kto idzie stać w kolejkę ?:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu