Mobile

[prasówka] ZTE ewoluuje - nowe logo i nowa strategia

Tomasz Popielarczyk
[prasówka] ZTE ewoluuje - nowe logo i nowa strategia
3

Marka ZTE ma już 30 lat. Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na odświeżenie wizerunku. Nowe logo, które zaprezentowała firma ma odzwierciedlać zmiany, które zajdą również w strategii i ofercie. Czy dzięki temu zobaczymy więcej chińskich smartfonów na europejskich rynkach? Nowe ZTE Zaprezentow...

Marka ZTE ma już 30 lat. Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na odświeżenie wizerunku. Nowe logo, które zaprezentowała firma ma odzwierciedlać zmiany, które zajdą również w strategii i ofercie. Czy dzięki temu zobaczymy więcej chińskich smartfonów na europejskich rynkach?

Nowe ZTE

Zaprezentowane przez ZTE nowe logo jest prostsze oraz jaśniejsze od poprzednika. Twórcy postawili błękitny kolor oraz zaokrąglone krawędzie liter. Tego typu typografia przywodzi trochę na myśl czcionkę Comic Sans, co wcale nie jest komplementem. ZTE zapewnia, że rebranding ten ma symbolizować nową strategię marki. Od teraz ma być ona bardziej młodzieżowa, dynamiczna, przyjazna dla środowiska oraz otwarta na innowacje. W praktyce zmiany te mielibyśmy zobaczyć już w nadchodzących miesiącach. Oby nie były to tylko słowa rzucane na wiatr.

Rekordowa wycena Xiaomi

Ostatnia runda finansowania, którą właśnie sfinalizowało Xiaomi, przyniosła firmie łącznie 1,1 mld dolarów. Uczestniczyły w niej m.in. All-Star Investment, DST, GIC, Hopu Fund, a także Yunfeng Capital. W rezultacie dziś chiński producent jest wyceniany na 45 mld dolarów. Kolejne miesiące mają przynieść wzmożoną aktywność na rynku. Już w styczniu mielibyśmy zobaczyć kolejnego flagowca. Nieoficjalnie mówi się również o wyprodukowaniu pierwszego laptopa.

Nowa generacja Moto G

Brazylijski oddział Motoroli zapowiedział drugą generację smartfona Moto G. Urządzenie ma posiadać moduł łączności LTE, a także większą niż poprzednik baterię - 2390 mAh. Innych zmian w stosunku do wydanego w tym roku modelu nie zanotowano. Nie ujawniono również żadnych informacji na temat debiutu tego urządzenia na rynkach innych niż południowoamerykańskie. Tymczasem w Polsce dopiero co pojawiła się oficjalnie wersja Moto G 2014, a wraz z nią inne słuchawki Motoroli. W przyszłym roku zobaczymy natomiast zegarek Moto 360. Na najnowszy model pewnie przyjdzie nam poczekać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu