Mobile

[prasówka] Projektantom Xiaomi najwyraźniej spodobał się Galaxy Note Edge...

Tomasz Popielarczyk
[prasówka] Projektantom Xiaomi najwyraźniej spodobał się Galaxy Note Edge...
4

Rozszalały chiński walec, który rozjeżdża kolejne smartfonowe potęgi znajduje się coraz bliżej Europy. I mimo problemów patentowych nie traci dobrych pomysłów. Jednym z najnowszych jest smartfon Xiaomi Arch, który miałby być "ulepszoną" wersją Samsunga Galaxy Note Edge. Nie jedna, a dwie zakrzywion...

Rozszalały chiński walec, który rozjeżdża kolejne smartfonowe potęgi znajduje się coraz bliżej Europy. I mimo problemów patentowych nie traci dobrych pomysłów. Jednym z najnowszych jest smartfon Xiaomi Arch, który miałby być "ulepszoną" wersją Samsunga Galaxy Note Edge.

Nie jedna, a dwie zakrzywione krawędzie

Xiaomi Arch jak dotąd nie jest potwierdzonym projektem. Urządzenie pojawiło się jedynie na jednym z plakatów promujących firmę. Przedstawia on smartfona z dwiema zakrzywionymi krawędziami. Podobnie jak w pierwowzorze (nie bójmy się tego słowa), czyli Samsungu Galaxy Note Edge mogą być na nich wyświetlane pewne informacje oraz widżety. Czy sprzęt kiedykolwiek trafi do produkcji? Xiaomi nie boi się podejmowania takiego ryzyka. A patenty? Cóż, zawsze może nie wychodzić z tym modelem poza Chiny.

Galaxy Note 4 i 300 Mb/s

A skoro o Samsungu mowa, pojawiły się doniesienia o nowej wersji modelu Galaxy Note 4. Model ten miałby pracować pod kontrolą Snapdragona 810 i dysponować pierwszym, opracowanym przez Qualcomma modułem LTE-A, a tym samym mieć zdolność przesyłania danych z maksymalną (teoretyczną) prędkością 300 Mb/s. Podejrzewam jednak, że póki co niewiele jest miejsc, które zaoferują nam taki luksus.

Motorola rozpoczyna sprzedaż Nexusa 6

Motorola w końcu bierze sprawy w swoje ręce i rusza z dystrybucją Nexusa 6. Dotąd urządzenie było dostępne jedynie w sklepie Google Play, co prawdopodobnie wynikało z pewnej umowy między obiema firmami. Teraz będzie możliwe zdobycie go bezpośrednio z rąk producenta, a to oznacza dostępność na kolejnych rynkach. Nexus 6 w wyniku tej inicjatywy trafi również do Polski, o czym pisaliśmy jakiś czas temu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu