34

[prasówka] Dolphin przywraca do życia Flasha w Androidzie Lollipop

Zapomnieliście już o Flashu w Androidzie? Twórcy przeglądarki internetowej Dolphin nie, bo właśnie wyposażyli w obsługę tej technologii najnowszą wersję swojej aplikacji. A to oznacza, że nawet posiadacze urządzeń z Androidem 5.0 Lollipop mogą znów zasmakować tych wszystkich pięknych bannerów, animacji i im podobnych…. Flash znów w Androidzie Najnowsza wersja przeglądarki Dolphin to przede wszystkim […]

Zapomnieliście już o Flashu w Androidzie? Twórcy przeglądarki internetowej Dolphin nie, bo właśnie wyposażyli w obsługę tej technologii najnowszą wersję swojej aplikacji. A to oznacza, że nawet posiadacze urządzeń z Androidem 5.0 Lollipop mogą znów zasmakować tych wszystkich pięknych bannerów, animacji i im podobnych….

Flash znów w Androidzie

Screenshot 2014-12-24 at 08.41.41

Najnowsza wersja przeglądarki Dolphin to przede wszystkim pełne wsparcie dla Flasha na urządzeniach z Androidem 5.0. Nie jestem do końca przekonany, czy użytkownicy faktycznie potrzebują tego standardu. W mobile’u się od niego odchodzi, strony przygotowuje w oparciu o HTML5… Naprawdę trudno znaleźć konkretne powody. Sytuacja może inaczej wygląda na tabletach, gdzie można wygodnie przeglądać strony www w desktopowej postaci.

To oczywiście nie jedyna nowość tej aktualizacji. Twórcy wprowadzili kilka świątecznych motywów, a także rozbudowali mechanizm synchronizacji o obsługę nowych elementów – w tym ustawień i dodatków. Program potrafi również teraz przesyłać strony do innych urządzeń za pomocą NFC oraz automatycznie ukrywać dolny pasek z narzędziami podczas surfowania.

Nową wersję Dolphina możecie pobrać ze sklepu Google Play.

Usługa streamingu gier w telewizorach Samsunga

Andrew House, CES,

Usługa PlayStation Now miałaby niebawem trafić do telewizorów Samsunga. Koreański producent już teraz dostarcza jedne z najlepszych i najbardziej rozbudowanych platform Smart TV. W przyszłym roku zyskałby możliwość dostarczenia swoim użytkownikom ponad 200 gier z konsoli PlayStation 3. Wszystkie one byłyby uruchamiane bezpośrednio na telewizorze, a jedynym wymogiem będzie odpowiednio szybkie łącze internetowe. Wszystkie postępy, ustawienia i inne osobiste dane zostaną natomiast zapisane w chmurze.

Nie jest to jakaś absolutna nowość, bo już od jakiegoś czasu analogiczne rozwiązanie funkcjonuje w telewizorach Bravia. Czyżby Sony szukało dodatkowych szans na zarobek? Dla Samsunga byłaby to zdecydowanie korzystna współpraca.

Wybuchający LG G3

p46dmpj

Na razie to jednorazowy przypadek i nie zanosi się na to, żeby uległ powtórce. LG G3 wybuchł w nocy – w sypialni, tuż przy głowie jego użytkowniczki. Obudziła się w zadymionym pokoju, widząc jeszcze płonącą baterię. Potwierdzeniem całego zajścia mają być zdjęcia przedstawiające stopione urządzenie. Nie wygląda to raczej na próbę oszustwa. Trudno stwierdzić, w czym problem. Nie wiemy, czy właścicielka telefonu nie instalowała na nim żadnych modyfikacji, czy nie podkręcała podzespołów itp. Pozostaje czekać na reakcję ze strony LG.