Startups

Pracuj nowym właścicielem HumanWay „Wszystkie strony transakcji są zadowolone”

Grzegorz Marczak
Pracuj nowym właścicielem HumanWay „Wszystkie strony transakcji są zadowolone”
7

Pamiętacie jeszcze HumanWay? O startupie tym pisałem na początku 2009 roku. Jest to generalnie narzędzie do wspomagania procesu rekrutacji. Każdy kto kiedyś miał do czynienia z takim procesem wie jak bardzo można być w …. kiedy nie pomyśli się wcześniej o tym jak chociażby będzie zarządzać się zgłos...

Pamiętacie jeszcze HumanWay? O startupie tym pisałem na początku 2009 roku. Jest to generalnie narzędzie do wspomagania procesu rekrutacji. Każdy kto kiedyś miał do czynienia z takim procesem wie jak bardzo można być w …. kiedy nie pomyśli się wcześniej o tym jak chociażby będzie zarządzać się zgłoszeniami.

HumanWay skutecznie ten problem rozwiązywał. O firmie było głośno przez następne kilka miesięcy od powstania a potem jak zaczął się okres ciężkiej pracy. Niecały rok później w firmę zainwestował fundusz Vivex Investment. Od tamtej pory o HumanWay przycichło.

Dziś natomiast grupa Pracuj ogłosiła, że kupiła pakiet udziałów w Humanway. Warto dodać, że jest to pakiet większościowy czyli stali się właścicielem firmy.

Założyciele HW czyli Kuba Filipowski i Jacek Wysocki cały czas mają udziały w firmie i zostają aby dalej rozwijać biznes. Sama informacja prasowa była na tyle skąpa, że poprosiłem Kubę Filipowskiego o odpowiedź na kilka konkretnych pytań.

Na zdjęciu Kuba Filipowski - Liczy ile to wyjdzie na udziałowca :)

Okazuje się, że pracuj przejął pakiet większościowy stając się tym samym właścicielem HumanWay. Poprzedni inwestor czyli Vivex Inwestment wyszedł z inwestycji sprzedając cały pakiet swoich udziałów. Jakub razem z Jackiem zostają w projekcie, HumanWay na razie zostaje aplikacją niezależną natomiast dalszych planów co do rozwoju nie chcą teraz zdradzać, najpierw dowiedzą się o nich ich dotychczasowi klienci. Kwota transakcji oczywiście nie została i nie zostanie ujawniona.

Na moje pytanie odnośnie zadowolenia właścicieli z samej transakcji oraz czy była to odprzedaż z zyskiem czy też ratowanie biznesu Kuba odpowiada:

Wszystkie strony transakcji są zadowolone. Czyli jest ok. Biznes nie wymagał ratowania.

Jeśli więc wszystkie strony biznesu są zadowolone to nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować HumanWay i Pracuj udanej transakcji (tym bardziej, że do biznesu Pracuj system stworzony przez HW pasuje idealnie). Spodziewam się, że w obszarze pracy i rekrutacji to możemy oczekiwać podobnych ruchów w tym roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu