Moje przemyślenia

Pozycjonery z Super Ekspres - drogie Google to jest za łatwe

GM
Grzegorz Marczak
56

Ostatnia zadyma związana z wycięciem przez Google naszych porównywarek cen spowodowała, że zaczął się dokładniej przyglądać niektórymi mistrzom pozycjonowania. Jedni tacy super spece okazuje się, że dość dobrze wypozycjonowali się na między innymi na hasło Antyweb.pl (ale również ACTA itp). Ponieważ...

Ostatnia zadyma związana z wycięciem przez Google naszych porównywarek cen spowodowała, że zaczął się dokładniej przyglądać niektórymi mistrzom pozycjonowania. Jedni tacy super spece okazuje się, że dość dobrze wypozycjonowali się na między innymi na hasło Antyweb.pl (ale również ACTA itp). Ponieważ nazwa ta jest mi dość bliska dlatego obejrzałem sobie tych mistrzów SEO z portalu se.pl pochodzącego z stajni Murator S.A.

Sztuka pozycjonowania jaką stosuje ten "portal" nie należy do nadto wyrafionowanych co można zobaczyć na przykładzie takich oto stron (nofollow dodane), które zawierają takie oto wybitne treści

ANTYWEB.PL. Korzystając z systemu tagów Se.pl masz ułatwiony dostęp do treści. Gdy klikniesz w artykule lub galerii tag - np. ANTYWEB.PL - otrzymujesz zbiór informacji powiązanych z hasłem ANTYWEB.PL: artykuły, zdjęcia, filmy. Dostęp do zasobów portalu Se.pl możesz również uzyskać wpisując w wyszukiwarkę wspomniane słowo, np. ANTYWEB.PL. Archiwum Se.pl i Super Expressu jest bezpłatne. ANTYWEB.PL - artykuły, zdjęcia, filmy.

lub takie

I oczywiście rozumiem, że nie jest sztuką ustawić się szybko na takie hasło jak Antyweb natomiast boli patrzenie na to jak generalnie prostackie metody wystarczają aby bardzo mocno podskoczyć w wynikach. Zdaje sobie natomiast sprawę natomiast, że przy bardziej obleganych hasłach nie byłoby to już takie proste.

Mimo wszystko myślę jednak, że tak długo jak będą działały takie prostackie formy pozycjonowania tak długo będziemy mieli w sieci specjalistów którzy je wykorzystują. Jeśli więc Google chce robić porządki i czyścić wyniki wyszukiwania to może powinno też zabrać się za takich zawodników. Myślę, że jest ich w sieci bardzo dużo a przez to, że nie są to znaczące serwisy to nie rzucają się nikomu specjalnie w oczy. Biorąc jednak pod uwagę skalę zjawiska podobni do se.pl znacząco paskudzą w wynikach wyszukiwania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

seopozycjonowanie