Ciekawe strony

Pinterest najszybciej rosnącą stroną internetową? Zależy kto liczy

Marcin Kamiński
Pinterest najszybciej rosnącą stroną internetową? Zależy kto liczy
10

O serwisie Pinterest słyszała już zapewne większość z Was. To prosty w założeniu i ciekawie wyglądający serwis, umożliwiający użytkownikom dzielenie się z innymi ciekawymi obrazkami, pogrupowanymi tematycznie. Autorzy Pinterest idealnie trafili w gusta internautów, doczekując się ogromnego wzrostu l...

O serwisie Pinterest słyszała już zapewne większość z Was. To prosty w założeniu i ciekawie wyglądający serwis, umożliwiający użytkownikom dzielenie się z innymi ciekawymi obrazkami, pogrupowanymi tematycznie. Autorzy Pinterest idealnie trafili w gusta internautów, doczekując się ogromnego wzrostu liczby użytkowników w ciągu krótkiego czasu od uruchomienia strony. Obecnie przekroczono już pułap 10 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie tylko w samych Stanach Zjednoczonych! Wedle zajmujących się statystykami w sieci firmy ComScore, Pinterest to najszybciej rosnąca niezależna strona internetowa w historii!

Miano strony internetowej najszybciej zdobywającej wirtualną publiczność dla Pinterest nie może zostać niestety przyznane oficjalnie, gdyż metody ComScore do prowadzenia wyliczeń różnią się na przykład od Google Analytics. Mimo to, liczba osób odwiedzających regularnie serwis Pinterest rośnie z miesiąca na miesiąc.

Jeszcze w maju ubiegłego roku witryna notowała około 400,000 wejść z komputerów znajdujących się na terenie USA. W styczniu 2012 roku, zaledwie sześć miesięcy później, liczba ta przekroczyła 11 milionów. Wraz ze wzrostem liczby osób korzystających z Pinterest, wzbogaca się także jego zawartość, a tym samym wydłuża się czas spędzany przez internautów na witrynie. W tej chwili każdy użytkownik spędza średnio 98 minut miesięcznie na przesiadywaniu na Pinterest. Dla porównania w serwisie Tumblr internauci z USA spędzają około 2,5 godziny miesięcznie, a na Facebooku aż siedem godzin.

Pinterest cieszy się sporą popularnością także u nas. Niestety, nie są znane dokładne statystyki, pokazujące popularność witryny w naszym kraju. Obserwując pojawiające się w nim zdjęcia i zbiory tematyczne można sądzić, że działamy w serwisie dosyć prężnie. Na Pinterest znajdziecie między innymi zbiór ciekawych aplikacji mobilnych z Polski. Doszło nawet do tego, że tak dobry pomysł jak Pinterest został szybko skopiowany. Pisaliśmy o tym kilka dni temu, pokazując, że serwis ten ma nawet swój polski odpowiednik pod postacią strony zszywka.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pinterest