67

Oto najtańsza w historii Lumia 435 i jej koleżanka Lumia 532

Gdy wciąż wyczekujemy na nowe Lumie z najwyższej półki, Microsoft postanowił rozpocząć rok od pokazania dwóch nowych modeli – są nimi jednak budżetowe słuchawki, naturalnie z systemem Windows Phone 8.1 na pokładzie. Jest to kolejny krok ku temu, by móc zaoferować jak najlepsze smartfony w każdym przedziale cenowym i trudno odmówić im ambicji – obydwie […]

Gdy wciąż wyczekujemy na nowe Lumie z najwyższej półki, Microsoft postanowił rozpocząć rok od pokazania dwóch nowych modeli – są nimi jednak budżetowe słuchawki, naturalnie z systemem Windows Phone 8.1 na pokładzie. Jest to kolejny krok ku temu, by móc zaoferować jak najlepsze smartfony w każdym przedziale cenowym i trudno odmówić im ambicji – obydwie propozycje posiadają ceny poniżej 500 złotych.

Nie przedłużając – model 435 kosztować będzie 369 złotych, co czyni go najtańszym modelem Lumia w historii, zaś Lumia 532 wyceniona została na 449 złotych. Co otrzymamy za ta pieniądze? Nie powinniśmy oczywiście spodziewać się topowych specyfikacji, ale to co znalazło się w środku najbardziej przystępnego smartfona z Windows Phone powinno zadowolić większość zwykłych użytkowników – dwurdzeniowy procesor Snapdragon 200 1,2GHz, 1GB pamięci RAM i wbudowane 8GB pamięci dostępnej dla użytkownika.

Lumia435_DSIM

Lumia 435 wyposażona została w ekran o przekątnej 4 cale i rozdzielczości 800 na 480 pikseli. Tym, co najmniej pasuje do tej całej układanki może być aparat, który oferuje jedynie 2 megapiksele, w dodatku pozbawiony funkcji auto focus. Jak przystało na smartfon z serii Lumia, do wyboru będziemy mieli kilka wersji kolorystycznyc, w tym: białą, czarną, pomarańczową i zieloną, a sama budowa urządzenia, szczególnie przedni panel, do złudzenia przypomina mi Nokię X.

Lumia532_DSIM

Specfyfikacja drugiego z modeli, Lumii 532, prezentuje się bardzo podobnie. Zastosowano ekran o tej samej przekątnej i rozdzielczości, wewnątrz znalazły się niemalże te same podzespoły – czterordzeniowy procesor Snapdragon 200 oraz identyczna ilość pamięci RAM i wbudowanej. Elementem odróżniającym obydwa modele jest aparat, który w Lumii 532 oferje 5 megapikseli. Cierpi on jednak na tę samą przypadłość – brak automatycznie ustawianej ostrości podczas wykonywania zdjęcia. Kolory paneli będą odpowiadały ofercie Lumii 435, z tą różnicą jednak, że będą one znacznie bardziej błyszczące.

Lumia532_SSIM

Oferując takie produktu Microsoft stawia także na na masę własnych rozwiązań, ponieważ aplikacje Office czy OneDrive są preinstalowane na smartfonach Lumia. Tanie Lumie mają przekonać do siebie niezawodnością i wydajnością systemu, klawaiturą WordFlow, pakietem usług wbudowanych w system i aplikacji jak Lumia Camera czy Lumia Selfie, które przy powyżej opisanych możliwościach fotograficznych urządzeń ciężko uznać za konkretny atut. Wraz z pojawieniem się Lumii 435 i 532 do oferty trafiły także nowe akcesoria dedykowane smartfonom: kolorowe tylne obudowy CC-3096 w cenie 29 złotych oraz futerał z klapką CP-634 w cenie 39 złotych. Zainteresowani nowymi modelami będą musieli wstrzymać się z zakupem do przełomu lutego i marca, wtedy trafią one do sprzedaży. Będzie można zdecydować się także na model Dual SIM w przypadku obydwu nowych Lumii.

http://youtu.be/O5wyve4dLPc

http://youtu.be/65uWnmbdiLs