Seriale

"Przyjaciele" wrócą! Aktorzy zarobią krocie, ale czy fani będą zadowoleni?

Konrad Kozłowski
"Przyjaciele" wrócą! Aktorzy zarobią krocie, ale czy fani będą zadowoleni?
27

25. rocznica premiery "Przyjaciół" może być niezłymi okolicznościami do powrotu obsady serialu na jeden plan. To, co szykuje HBO Max, może zachwycić fanów, ale niewykluczone, że część z nich będzie zdegustowana zagraniem serwisu.

HBO Max ma wystartować w maju tego roku, a właściciel serwisu firma Warner Bros. ma zamiar uruchomić platformę z solidną pompą. Jednym z najpopularniejszych seriali, za których produkcję odpowiada studio, to zdecydowanie "Przyjaciele", którzy nieustannie cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów. Jest ono tak duże, że Netflix płacił miliony dolarów, by zatrzymać serial jak najdłużej w swojej ofercie, ale ostatecznie przegrał tę batalię, bo właściciel praw postawił na własną usługę VOD.

Przyjaciele mogą powrócić dzięki HBO Max

W rezultacie "Przyjaciele" zniknęli z amerykańskiego katalogu Netfliksa z końcem 2019 roku i nie będą dostępni do obejrzenia online w tym regionie aż do maja. Wtedy to uruchomiony zostanie serwis HBO Max, który ma łączyć w sobie oferty takich marek jak Warner Bros., New Line, The CW, TNT czy Cartoon Network. W sumie ma oferować ponad 10 000 godzin treści, a w drodze są oryginalne filmy i seriale, które nie będą oferowane nigdzie poza HBO Max.

"Przyjaciele" wracają. Czy fani będą zadowoleni?

Na premierę usługi HBO Max najwyraźniej przygotowuje prawdziwą bombę, bo wspólnie na planie mają spotkać się wszystkie gwiazdy z "Przyjaciół". Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matt LeBlanc oraz Matthew Perry mieli osiągnąć porozumienie w rozmowach z serwisem i mają wziąć udział w trwającym godzinę odcinku specjalnym. Każde z nich ma zarobić 3-4 miliony za występ, więc w sumie HBO Max musi być gotowe na wydatek w okolicach 20 mln dolarów za trwający 60 minut special. Nie będzie to reboot, ani typowy odcinek.

Za taką ofertę z chęcią zapłacę! HBO Max – wszystko, co musicie wiedzieć

W projekcie mają też wziąć udział współtwórcy i producenci wykonawczy "Przyjaciół" Marta Kauffman i David Crane. HBO miało w sumie wydać 425 mln dolarów na prawa, które odzyskało od Netfliksa - tam serial cieszył się kosmiczną popularnością.

Źródło: Deadline

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu