VOD

Za taką ofertę z chęcią zapłacę! HBO Max - wszystko, co musicie wiedzieć

Konrad Kozłowski
Za taką ofertę z chęcią zapłacę! HBO Max - wszystko, co musicie wiedzieć
28

HBO Max nie skrywa już przed nami tajemnic. Poznaliśmy ofertę, cenę oraz datę startu nowego serwisu VOD, który będzie posiadał 10 000 godzin treści, w tym własne Max Originals.

Advertisement

Oferta HBO Max to efekt działań podobnych do Disney

Nowa usługa VOD od AT&T gromadzi w sobie katalog Warner Bros., New Line, The CW, TNT czy Cartoon Network. Sytuacja przypomina więc tę, w której znalazło się Disney - gigant agreguje treści z należących do niego podmiotów i umieszcza je w ramach jednej usługi z wideo na życzenie. Włodarze serwisu HBO od kilku miesięcy w pocie czoła pracowali nad uzupełnieniem katalogu o głośne tytuły, w tym Przyjaciół, Teorię Wielkiego podrywu, a także South Park, Ulica Sezamkowa oraz Rick i Morty, zabezpieczając do nich prawa, często odzyskując licencje od przyszłych konkurentów na rynku VOD.

Polecamy: Sprawdziliśmy Disney+. Nasze wrażenia z nowego VOD

Wśród zamówionych Max Originals, czyli produkcji na własność, które będzie można oglądać tylko na HBO Max, zobaczymy między innymi seriale Raised by Wolves od Ridley'a Scotta, Green Lantern, DC Superhero High, Doom Patrol i Gremlins: Secrets of the Mogwai. W sumie w 2020 będzie ich 31, zaś do końca roku 2021 liczba podskoczy do 50. Ich pełna lista poniżej, natomiast warto dodać, że HBO Max wzbogacone będzie filmami i innymi produkcjami (klasycznymi) stworzonymi dzięki współpracy Warner Bros. z DC Comics, więc fani Supermana czy Batmana powinni być zadowoleni. Na chwilę obecną nie podzielono się jednak kompletnym zestawieniem wszystkich tytułów, które będą dostępne na HBO Max.

Produkcje oryginalne HBO Max - Max Originals:

 • Gremlins: Secrets of the Mogwai
 • Jellystone (Yogi Bear)
 • Little Ellen (Animated Ellen Degenerous)
 • Adventure Time
 • Tokyo Vice
 • Lovelife
 • Gossip girl
 • Doom Patrol (DC Universe)
 • DC Superhero High
 • Grease
 • Rap Sh*t
 • College Girls
 • Green Lantern
 • Strange Adventures
 • The Flight Attendant
 • Unpregnant

HBO Max wystartuje w maju 2020 roku w USA i będzie kosztować 14,99 dolara, co przekłada się na kwotę zbliżającą się do 60 zł. Czy w przypadku uruchomienia HBO Max w Polsce kwota abonamentu będzie wynosić aż tak dużo? Trudno powiedzieć, ponieważ w Europie nadal obecna jest tylko usługa HBO GO, która została uwolniona od ofert operatorów. Natomiast w USA jej rolę pełni HBO Now, która została uruchomiona jako oddzielna platforma, którą można swobodnie subskrybować.

Podczas premiery HBO Max mieliśmy także szansę ujrzeć jej interfejs. Mimo, że włodarze serwisu twierdzą, że nowe VOD będzie czymś zupełnie innym od tego, co oferuje konkurencja, to trudno mi w to uwierzyć, bo i pod względem katalogu i kwestii technicznych nie dopatrzyłem się żadnych konkretnych różnic. Jedyną charakterystyczną cechą jest system rekomendacji, ponieważ niektóre tytuły będą sugerowane przez pracowników usługi, zamiast algorytmy.

Na niektóre informacje dotyczące HBO Max jeszcze czekamy

Oczywiście HBO Max będzie usługą multiplatformową, więc będzie można z niej korzystać telewizorach i urządzeniach przenośnych, ale na szczegóły musimy jeszcze zaczekać. Podobnie jak na informacje dotyczące jakości, w jakiej oferowane będą treści - nie wiemy, czy HBO Max będzie wspierać rozdzielczość 4K oraz takie nowinki jak HDR, Dolby Vision czy Dolby Atmos. Jak na razie, ani HBO Now, ani HBO GO nie oferują nic ponad HD.

Polecamy: Te produkcje zobaczysz na Apple TV+ w dniu premiery

Właściciele HBO Max liczą, że przed 2025 rokiem liczba abonentów usługi wyniesie 75-90 milionów, co jest bardzo śmiałym założeniem, biorąc pod uwagę fakt, jak tłoczno zrobi się wkrótce na rynku VOD, gdzie pojawią się Apple TV+, Disney+ oraz usługa od NBCUniversal. Dodatkowo, serwisy Apple i Disney są znacznie tańsze (odpowiednio 4,99 dolara i 6,99 dolara).

Grafiki: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu