Facebook

Posty i lajki z Facebooka w wirtualnej rzeczywistości? Już niedługo [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Posty i lajki z Facebooka w wirtualnej rzeczywistości? Już niedługo [prasówka]
3

Niebawem treści z Facebooka zyskają nowy wymiar, dosłownie. Serwis przyznał się, że już pracuje nad aplikacjami wirtualnej rzeczywistości i chciałby właśnie w takiej formie serwować użytkownikom doświadczenia związane z social media. Facebook VR Póki co nie do końca wiadomo, jak miałoby to wyg...

Niebawem treści z Facebooka zyskają nowy wymiar, dosłownie. Serwis przyznał się, że już pracuje nad aplikacjami wirtualnej rzeczywistości i chciałby właśnie w takiej formie serwować użytkownikom doświadczenia związane z social media.

Facebook VR

Póki co nie do końca wiadomo, jak miałoby to wyglądać w praktyce. Facebook chciałby, aby treści takie, jak zdjęcia czy wideo publikowane przez użytkowników nabrały dzięki goglom wirtualnej rzeczywistości zupełnie nowego wymiaru i oferowały użytkownikom niespotykane dotąd doświadczenia. Serwis ma do tego właściwie wszystkie niezbędne narzędzia, bo w marcu ubiegłego roku za 2 mld dol. przejął projekt Oculus VR. Czy takie futurystyczne podejście do social media ma szansę wypalić? Zobaczymy.

Gorące lato dla Xboksa

Phil Spencer nie przebiera w słowach - wakacje będą jednym wielkim show dla posiadaczy Xboksów. Zapowiadane na ten czas konferencje oraz targi mają być wypełnione po brzegi pasjonującymi nowościami. Przy czym nie będą one tylko adresowane do posiadaczy najnowszych konsol, ale również starszych Xboksów 360. Celem MS jest bowiem skupienie całej społeczności w jednej platformie i zaoferowanie im tych samych doświadczeń oraz możliwości. Niewykluczone, ze 360-tka zatem doczeka się jeszcze pewnych aktualizacji, które zunifikują dostępne tutaj funkcje społecznościowe z tymi, które możemy znaleźć na Xboksach One czy Windows 10.

5 mln Raspberry Pi

Sprzedaż minikomputerka Raspberry Pi osiągnęła kolejny rekordowy próg - 5 mln. Jeszcze 16 miesięcy temu licznik wskazywał 1,75 mln, a więc dynamika wzrostu jest ogromna. Może nie daje to Malince wejścia do grona liderów - taki Apple sprzedaje 5 mln Maców w 3 miesiące. Jest to jednak doskonałe ukoronowanie działalności Raspberry Pi Foundation, która aktywizuje fanów majsterkowania na całym świecie. Nie tak dawno na rynek trafiła 2. generacja komputerka, co powinno pozytywnie wpłynąć na wzrost sprzedaży.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookSocial Mediaoculus vr