Facebook

Facebook dla Androida coraz bardziej w stylu Material Design [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Facebook dla Androida coraz bardziej w stylu Material Design [prasówka]
7

Facebook kontynuuje przebudowywanie swojej aplikacji. W wersjo testowej pojawiły się kolejne elementy interfejsu Material Design. Trzeba przyznać, że wygląda to coraz lepiej i przyjemniej dla oka. Rozwój programu z wykorzystaniem kanałów beta i alpha najwyraźniej procentuje. Facebook z Material Des...

Facebook kontynuuje przebudowywanie swojej aplikacji. W wersjo testowej pojawiły się kolejne elementy interfejsu Material Design. Trzeba przyznać, że wygląda to coraz lepiej i przyjemniej dla oka. Rozwój programu z wykorzystaniem kanałów beta i alpha najwyraźniej procentuje.

Facebook z Material Design

Jakiś czas temu informowałem o zmianie ikonek w kliencie Facebooka. Nowe były utrzymane w stylistyce zbliżonej do Material Design. Za nimi idą kolejne zmiany. Tym razem usunięty został dolny panel z przyciskami tworzenia nowych zdjęć, postów i meldowania się w bieżącej lokalizacji. Zamiast niego pojawił się charakterystyczny, okrągły pływający przycisk, który po dotknięciu rozwija się, pokazując nam dostępne możliwości dodawania nowych treści. Zapowiada się naprawdę dobrze, szczególnie że dzięki temu mamy większą przestrzeń na wyświetlanie strumienia.

LG G4 dopiero w kwietniu

Koreańskie media donoszą o premierze LG G4, która miała by nastąpić dopiero w kwietniu. Tym samym LG miałoby przeczekać zawieruchę związaną z MWC i zaprezentować nowego flagowca po wszystkich. Sytuacja ta ma wiele wspólnego z ubiegłym rokiem, kiedy G3 również został pokazany z lekkim opóźnieniem. Koreańczycy chcą rywalizować z największymi, więc nieco opóźniona ale mocniejsza odpowiedź na ich premiery przyniesie na pewno więcej korzyści niż bycie jedną z wielu firm prezentujących się na MWC.

HTC One M9 potwierdzony

HTC One M9 - taka nazwa przewinęła się na stronie HTC, potwierdzając tym samym nazwę nowego flagowca tajwańskiej firmy. Jednocześnie do sieci wyciekła tapeta, która ma być domyślnie na nim instalowana. Jej rozmiary sugerują, że smartfon faktycznie będzie posiadał wyświetlacz o rozdzielczości 1080p. To dobra wiadomość, bo jeżeli przekątna wyniesie faktycznie 5 cali, stosowanie Quad HD nie ma większego sensu.

Mit o przegrzewającym się Snapdragonie 810

Nie tak dawno świat obiegły informacje o tym, że Snapdragony 810 mają problemy z przegrzewaniem się. Qualcomm walczy z tym przekonaniem, pokazując fakty. Zmierzono temperaturę układu, zestawiając go ze starszym Snapdragonem 801. Do testów użyto aplikacji rejestrującej wideo w 4K oraz gier 3D. W obu przypadkach nowszy układ był chłodniejszy. Czyżby oskarżenia Samsunga były jedynie plotką mającą zaszkodzić konkurentowi? W kontekście produkcji nowych Exynosów, które będą stanowiły serce modelu Galaxy S6 wydaje się to trochę podejrzane.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu