Telekomy

Jesteś właścicielem działki? Postaw u siebie stację bazową Play i zarabiaj na tym przez 10 lat

Grzegorz Ułan
Jesteś właścicielem działki? Postaw u siebie stację bazową Play i zarabiaj na tym przez 10 lat
36

Problemy z zasięgiem Play być może już niedługo pozostaną pieśnią przeszłości, gdyż ogłosili własnie akcje budujemy.play.pl, to również adres strony, gdzie każdy właściciel nieruchomości, wysokiego obiektu lub działki może zgłosić chęć wynajęcia Play miejsca do zamontowania ich stacji bazowej.

Znane są nam przypadki problemów i to nie tylko tego operatora ze stawianiem nowych stacji, powodowanych protestami mieszkańców, a nawet demontażem już istniejących z tego samego powodu. Ciężko dlatego ocenić skuteczność takiej akcji, ale kto wie, może się ktoś pokusi. Play szuka przede wszystkim wysokich obiektów, słupów czy samych działek (do wynajęcia potrzebują 120 m2).

Do akcji mogą się zgłaszać spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, firmy, gminy, a nawet osoby prywatne. Jako korzyści, operator wymienia stałe przychody i umowę na 10 lat oraz preferencyjne warunki w swojej ofercie, no i lepszy zasięg w okolicy.

Ile można zarobić? Tego Play nie zdradza, ale twierdzą, że na pewno więcej niż na programie 500+ oraz, że każda zgłoszona lokalizacja będzie wyceniana indywidualnie. Formularz zgłoszenia dostępny jest na dedykowanej programowi stronie budujemy.play.pl. Po wysłaniu zgłoszenia dział techniczny Play, przeanalizuje czy podana lokalizacja spełnia ich wymagania, jeśli tak będą kontaktować się w celu finalizacji inwestycji.

Choć i tu podejrzewam, że tak łatwo z tym nie będzie. Nawet jeżeli znajdą się chętni, muszą i tak liczyć się z reakcją i protestami sąsiadów, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu