Polska

Ponad 40% polskich internautów odwiedza serwisy erotyczne. Jakie są najpopularniejsze?

Grzegorz Ułan
Ponad 40% polskich internautów odwiedza serwisy erotyczne. Jakie są najpopularniejsze?
20

Gemius przyjrzał się właśnie statystykom odwiedzin serwisów erotycznych przez polskich internautów. Z danych za miesiąc grudzień 2017 roku wynika, że odwiedziło je ponad 40% z wszystkich użytkowników sieci w Polsce.

Zamieniając to w konkretne liczby, mówimy o 11 mln internautów, którzy wygenerowali 1,5 mld odsłon w tych serwisach. Połowa z nich dokonała się na urządzeniach mobilnych, a średnio 2,23 godziny w miesiącu poświęcamy na oglądanie erotyki w sieci.

Przekrój demograficzny amatorów stron erotycznych w Polsce wskazuje, iż najbardziej popularne są one wśród osób poniżej 24 roku życia 26,60%. Nie rozumiem dlaczego Gemius w opisie własnej infografiki wskazuje na dwa kolejne przedziały, czyli 25-34 lat (24,60%) oraz 35-44 lat (20,10%).

W zdecydowanej większości byli to mężczyźni - 65,40%, co daje 7,2 mln użytkowników sieci (kobiety - 34,60%, 3,8 mln internautek), głównie zamieszkałych w miastach - 63,40% (wsie - 36,60%, mniej niż w miastach ogólnie, ale mieszkańcy wsi odpowiadają za trzykrotnie większy ruch w tych serwisach niż mieszkańcy miast 50-100 tys.). Najwięcej odsłon generują osoby z wykształceniem średnim - 436 mln i wyższym - 330 mln odsłon.

Najpopularniejsze lokalizacje? Za większość odsłon odpowiadają mieszkańcy województw mazowieckiego, śląskiego i małopolskiego.

Najpopularniejsze serwisy erotyczne w Polsce

Przejdźmy już do najciekawszej treści, czyli jakie to serwisy erotyczne odwiedzają Polacy w sieci? Okazuje się, że najpopularniejszy w tej kategorii jest rzeczywiście serwis dla dorosłych, ale nie z filmami erotycznymi, a bardziej serwis randkowy, czyli Datezone.com. W ciągu miesiąca odwiedza go 4,4 mln użytkowników sieci w Polsce, którzy generują 92 mln odsłon.

Na drugim miejscu jest serwis z sex-kamerkami Bongacams.com - 3,7 mln użytkowników i 38 mln odsłon. Dopiero na trzecim miejscu jest pierwszy serwis z filmami erotycznymi Pornhub.com, który w grudniu 2017 roku odwiedziło 3,2 mln osób, generując już zdecydowanie większą liczbę odsłon od czołowej dwójki, bo aż 160 milionów.

Ale to nie jest rekord, najwięcej odsłon wygenerowało 1,9 mln użytkowników na Xnxx.com, bo aż 184 mln (w tym 103 mln na urządzeniach mobilnych). Znaczną liczbę odsłon odnotował również serwis Xvideos.com - 105 milionów. Największy średni czas na użytkownika przypadł w przypadku odwiedzających serwisy Xnxx.com - 95 minut, Xhamster.com - 67 minut oraz Xvideos.com - równie 60 minut.

Z ciekawszych danych wymienić można jeszcze najpopularniejszy serwis na komputerach, którym okazał się Pornhub.com - 87,8 mln oraz że nie był on trzecim wyborem dla pań, te na trzecim miejscu mają serwis Erodate.pl - 77 tys. odwiedzin i 4,6 milionów odsłon wygenerowanych tylko przez płeć piękną.

Źródło: Gemius.

Photo: vulkanov11@gmail.com/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu