Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Polska

Poczta Polska zaczeła wysyłać numer telefonu do kuriera. W końcu!

GU
Grzegorz Ułan
18

Coś, co powoli staje się już niejako standardem w niektórych firmach kurierskich, dociera właśnie do Poczty Polskiej, która poinformowała że usługa wysyłania numeru telefonu do kuriera podczas doręczania przez niego paczki, została już uruchomiona we wszystkich lokalizacjach w kraju.

Dzięki temu, w dniu doręczenia dostaniemy SMS-a o planowanym doręczeniu wraz z numerem przesyłki i numerem telefonu kuriera. W zależności czy jesteśmy pod adresem doręczenia czy nie, będziemy mogli ustalić wtedy z kurierem dogodny czas na odbiór.

Michał Gawryluk, kierownik Działu Rozwoju Usług KEP w Poczcie Polskiej:

Umożliwienie kontaktu klienta z kurierem pozwoli na zmniejszenie liczby sytuacji, gdy kurier próbujący dostarczyć paczkę nie zastaje nikogo pod wskazanym adresem. Jeśli chcemy, aby odbiorca przesyłki kurierskiej został uprzedzony o doręczeniu pamiętajmy o podaniu jego telefonu na etykiecie adresowej przy nadawaniu paczki. Smsowe powiadomienie o numerze telefonu kuriera należy do nowości na rynku logistycznym, większość firm nie może się nim pochwalić. Poczta, decydując się na takie rozwiązanie, wyprzedza konkurencję i zwiększa satysfakcję swoich klientów.

Nie wiem czy to naprawdę taka nowość, ja od kilku lat dostaje takie SMS-y w przypadku firm kurierskich, niemniej cieszę się, że usługa pojawiła się w końcu na Poczcie Polskiej. Jednak częściej dostaje paczki za pośrednictwem PP, a ściślej mówiąc awiza, ale mam nadzieję, że teraz będą to już od razu paczki, po uprzednim telefonicznym dogadaniu się z kurierem.

Źródło: Poczta Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: