Mobile

Porównanie ekranów iPhone 5S, HTC One M8 i LG G3

Rafał Kurczyński
Porównanie ekranów iPhone 5S, HTC One M8 i LG G3
44

Na chwilę obecną, ekrany dotykowe naszych smartfonów są coraz lepsze, oferując niesamowitą rozdzielczość ekranu na ekranach dotykowych od 4 do nawet 7 cali. Ostatnio zaprezentowany LG G3 przekroczył kolejną granicę dotyczącą rozdzielczości ekranu. Ekran Quad HD o rozdzielczości 1440 na 2560 (534 ppi...

Na chwilę obecną, ekrany dotykowe naszych smartfonów są coraz lepsze, oferując niesamowitą rozdzielczość ekranu na ekranach dotykowych od 4 do nawet 7 cali. Ostatnio zaprezentowany LG G3 przekroczył kolejną granicę dotyczącą rozdzielczości ekranu. Ekran Quad HD o rozdzielczości 1440 na 2560 (534 ppi) wyznacza nową jakość, jak jednak wypada ona na tle dzisiejszych, super smartfonów?

W porównaniu udział wzięły dwa urządzenia, które niejednokrotnie doceniono z powodu bardzo dobrej proporcji przekątnej ekranu do jego gigantycznej rozdzielczości. HTC One M8, iPhone 5S i LG G3 - jesteście ciekawi tego, czy zauważycie jakąkolwiek różnicę pomiędzy ekranem Quad HD i 1080p?

Test polegał na wyświetleniu domyślnej tapety z OS X 10.10 Yosemite w rozdzielczości 5K, a naszym zadaniem było przyjrzenie się drzewom po lewej stronie obrazu, które na każdym urządzeniu wyglądały trochę inaczej.

Obraz wyświetlany na smartfonach oglądaliśmy za pomocą kamery maksymalnie przybliżonej do ekranu telefonów, dzięki czemu bardzo łatwo było zauważyć, że zarówno ekran iPhone, jak i HTC One wyświetla zauważalne ludzkim okiem piksele, choć z drugiej strony - kto normalny trzyma telefon tak blisko oka?

Druga część testu to porównanie abstrakcyjnej tapety, której wyświetlanie na trzech testowanych smartfonach zobaczycie poniżej:

Większa rozdzielczość ekranu LG pozwala nam między innymi na wyświetlanie bardziej szczegółowego obrazu w którym bardzo ciężko wypatrzeć jakiekolwiek wady w postaci wyblakłego obrazu, pikseli obrazu, czy też przekłamania barw.

Trzymając te trzy urządzenia obok siebie, trudno zauważyć znaczne różnice w jakości wyświetlanego obrazu pomiędzy flagowcami Apple, HTC i LG. Moim zdaniem, bezsensem jest produkowanie telefonów z tak wielkimi panelami dotykowymi i z tak dużą rozdzielczością ekranu.

Którego z tych trzech smartfonów chcielibyście posiadać osobiście?

Materiał wideo LG G3 QHD Display Review! via Marques Brownlee.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu