Antyapps

Poradnik: jak zmienić czas i sposób wyświetlania w iPhone?

A
Antyapps
0

Podróże często wiążą się z jetlagiem i problemem z orientacją która właściwie jest godzina w miejscu, w którym się znajdujemy. Albo do którego zmierzamy. Albo właściwie w obu, bo przez brak sieci w trybie samolotowym jesteśmy skazani na czas miejsca, z którego wyruszyliśmy. Sposobów na radzenie...

Podróże często wiążą się z jetlagiem i problemem z orientacją która właściwie jest godzina w miejscu, w którym się znajdujemy. Albo do którego zmierzamy. Albo właściwie w obu, bo przez brak sieci w trybie samolotowym jesteśmy skazani na czas miejsca, z którego wyruszyliśmy. Sposobów na radzenie sobie z jetlagiem jest wiele -- jednym z tych, które powtarzają się w wielu poradnikach jest jednak przed wyruszeniem w trasę ustawienie czasu takiego, jaki obowiązuje w docelowym miejscu naszej wyprawy. Możemy wcześniej zacząć żyć jak lokalni, nie będziemy zaskoczeni środkiem nocy w, wydawałoby się, połowie dnia... Ale jak to zrobić, skoro od zawsze nasz iPhone i Pad samodzielnie wiedzą najlepiej która jest godzina?

Wiedzą, ale nie mają w tej kwestii ostatniego słowa. Bowiem mamy możliwość niezależnie od sieci satelitarnej ustawienia takiej godziny i wybór takiej strefy czasowej, która odpowiada nam, a nie naszej obecnej pozycji na mapie świata. Kilka kliknięć i gotowe!

  • Rozpoczynamy od uruchomienia Ustawień;
  • Następną interesującą nas zakładką jest Ogólne;
  • Tutaj na liście wybieramy: Data i czas;
  • W utawieniach Daty i czasu prawdopodobnie domyślnie macie zaznaczoną opcję Ustaw automatycznie oraz Czas 24-godzinny. O ile ten pierwszy to zmiana kosmetyczna związana z wyświetlaniem, o tyle druga z opcji włada automatycznymi ustawieniami godziny w naszym urządzeniu. By dostosować je do własnego widzimisię, wystarczy przesunąć ustawienia i otrzymujemy możliwość automatycznego doboru strefy czasowej. Wystarczy wybrać odpowiednie polecenie i... wpisać lokalizację tej, która nas interesuje. Zawsze też można wprowadzić własne wartości.

Ale a'propos formy wyświetlania daty i czasu, to oprócz ustawień 24-godzinnych, warto także zajrzeć do zakładki Język i Region.

  • By tam dotrzeć, tradycyjnie rozpoczynamy od Ustawień
  • Kolejnym krokiem są Ogólne
  • Tam poszukujemy Język i Region -- te znajdują się nieopodal wspomnianych wyżej Daty i Czasu
  • W zakładce oprócz preferowanych języków urządzenia (i ich kolejności -- na wypadek, gdyby włączona przez nas aplikacja nie obsługiwała pierwszego z języków, będzie poszukiwała naszych kolejnych wyborów), nieco niżej znalazły się Formaty Regionów. W nich możemy m.in. wpisać region czy wybrać rodzaj kalendarza, które związane są nie tylko z formatem wyświetlania daty i godziny, ale także jednostkami monetarnymi. Mała rzecz, a jej zmiana potrafi ucieszyć w przypadku, gdy domyślnie mamy tam wpisane niepoprawne wartości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: