Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Antyapps

Quik -- Znakomity edytor wideo stworzony przez GoPro

A
Antyapps
5

Firma GoPro nie radzi sobie ostatnio najlepiej. Coraz częściej czytam o słabych wynikach sprzedażowych, zawężaniu oferty produktowej i szykujących się zwolnieniach w firmie. Odwleka się również data premiery kamery z numerem pięć. Kłopoty nie przeszkodziły jednak w wypuszczeniu na rynek aplikacj...

Firma GoPro nie radzi sobie ostatnio najlepiej. Coraz częściej czytam o słabych wynikach sprzedażowych, zawężaniu oferty produktowej i szykujących się zwolnieniach w firmie. Odwleka się również data premiery kamery z numerem pięć. Kłopoty nie przeszkodziły jednak w wypuszczeniu na rynek aplikacji mobilnej, pozwalającej w prosty sposób montować materiały wideo. Program nazywa się Quik i zupełnie za darmo pobierzemy go z Google Play i App Store.

Quik to aplikacja, która wygląda dość niepozornie. To jednak cisza przed burzą, już po kilku minutach spędzonych przed ekranem smartfona, śmiało mogę powiedzieć, że to jedno z najlepszych narzędzi do szybkiego montażu zdjęć i filmów, jakim kiedykolwiek miałem przyjemność się bawić.

Aplikacja pozwala automatycznie wygenerować bardzo efektowne wideo, składające się z efektów, napisów oraz, co oczywiste, materiałów, które zarejestrowaliśmy za pomocą naszego smartfona. Program sam potrafi dobrać odpowiednie fragmenty filmików, ułożyć je w odpowiedniej kolejności i wymieszać z wybranymi fotografiami. Dodatkowo, Quik zaproponuje podkład muzyczny, który idealnie wpasuje się w klimat naszego wideo.

Do naszej dyspozycji oddano 25 różnych motywów, które różnią się od siebie stylem, kolorami, czcionkami efektami przejść i animacjami, które urozmaicą nasze filmy. To jednak nie wszystko. Ci, którzy lubią sami pobawić się w montaż, bez problemu przytną określone fragmenty wideo, dopasują je do siebie i samodzielnie połączą "puzzle" w jeden, spójny materiał.

W jednym filmie, możemy umieścić aż 50 różnych elementów. Mogą to być plansze z tekstem, zdjęcia albo fragmenty wideo. Możemy też z góry określić długość filmu a także zdecydować o formacie. Do wyboru mamy: kwadrat oraz typowy, filmowy prostokąt 16:9. Dodatkowo, co tydzień, program wygeneruje dla nas wideo, składające się z najciekawszych momentów, które uchwyciliśmy na naszych zdjęciach i filmach.

Aplikację dopracowano do tego stopnia, że podczas eksportowania wideo, możemy zagrać w mini-grę, która wypełni nam czas oczekiwania. To proste "memo", gdzie gracz musi odnaleźć identyczne obrazki na odwróconych kartach. Co ważne, nie są to przypadkowe obrazki. Pary znajdujemy wśród naszych własnych zdjęć, jakie wykorzystano w naszej produkcji.

Jestem pewien, że Quik zostanie ze mną na dłużej. To znakomite narzędzie dla wszystkich, którzy w szybki sposób, chcieliby urozmaicić swoje posty, publikowane w serwisie Facebook czy Instagram. Klipy wygenerowane za pomocą aplikacji będą również świetną pamiątką. Ekipa GoPro zrobiła naprawdę świetną robotę. Wśród darmowych programów do edycji wideo to jedna z najlepszych propozycji, dostępnych obecnie na rynku. Aplikację znajdziemy zarówno w App Store, jak i w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: