Antyapps

Poradnik: Jak włączyć / wyłączyć iMessage?

A
Antyapps
0

Rzecz niby banalna -- spece z Cupertino robią wszystko, by korzystanie z ich urządzeń było jak najbardziej intuicyjne. Czasami jednak coś idzie nie po naszej myśli -- bo właściwie dlaczego wymieniamy wiadomości iMessage, skoro możemy wysłać SMS? A co kiedy nie mamy dostępu do sieci? Wszystko jes...

Rzecz niby banalna -- spece z Cupertino robią wszystko, by korzystanie z ich urządzeń było jak najbardziej intuicyjne. Czasami jednak coś idzie nie po naszej myśli -- bo właściwie dlaczego wymieniamy wiadomości iMessage, skoro możemy wysłać SMS? A co kiedy nie mamy dostępu do sieci? Wszystko jest do skonfigurowania, spokojnie!

  1. Rozpoczynamy od wejścia w ikonkę Ustawienia dostępną na naszym ekranie startowym;
  2. Następnie na liście wyszukujemy Wiadomości, w których to aplikacji nie tylko czatujemy w iMessage, ale także wymieniamy SMSy;
  3. Tutaj już możemy aktywować usługę iMessage, a także -- co niezwykle istotne -- funkcję Wyślij jako SMS, w przypadku, gdy prowadzimy dialog z danym numerem telefonu za pomocą komunikatora Apple, jednak tracimy dostęp do sieci, a mimo wszystko chcielibyśmy kontynuować dialog. Pamiętajcie tylko, że wówczas każda z wymienionych wiadomości podlega opłatom danego operatora.
  4. Na koniec jeszcze drobna uwaga niezwiązana z iMessage -- kawałek niżej w tej samej zakładce znajdziemy możliwość włączenia bądź wyłączenia wiadomości MMS w naszym iPhone.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: