Antyapps

Vivv -- Świetny sposób na czarnobiałe zdjęcia z kolorwymi akcentami

A
Antyapps
2

Na łamach AntyApps przerabialiśmy już dziesiątki aplikacji, które pozwalają edytować, urozmaicać i zmieniać oblicze naszych zdjęć. Co ciekawe, nowości, które pojawiają się na rynku, wciąż potrafią zaskakiwać. Nie mówię, że są to programy rewolucyjne, ale każdy nowy filtr czy efekt, z pewnością c...

Na łamach AntyApps przerabialiśmy już dziesiątki aplikacji, które pozwalają edytować, urozmaicać i zmieniać oblicze naszych zdjęć. Co ciekawe, nowości, które pojawiają się na rynku, wciąż potrafią zaskakiwać. Nie mówię, że są to programy rewolucyjne, ale każdy nowy filtr czy efekt, z pewnością cieszy każdego maniaka Instagrama. Vivv, czyli aplikacja, którą chciałbym wam dziś pokazać, bazuje na znanej funkcji, pozwalającej usuwać określone kolory ze zdjęć tworząc czarnobiałe obrazy, z kilkoma rzucającymi się szczegółami. Muszę jednak przyznać, że nie spotkałem się wcześniej z programem tego typu, który dawałby tak szerokie możliwości kreowania artystycznych wizji. Dodając do tego kilka filtrów i możliwość usuwania niektórych kolorów z materiałów wideo, otrzymujemy naprawdę ciekawe narzędzie...

Aplikacja pozwala zrobić nową fotkę lub pracować na zdjęciach wykonanych wcześniej. W pierwszym przypadku, zadanie jest o tyle trudne, że podczas pobierania koloru z "łapanego" obrazu, drży nam ręka i złapanie niewielkiego elementu o danej barwie, nie jest prostym zadaniem. Osobiście wolę więc pracować na zdjęciu, które było wykonane wcześniej.

Z lewej strony ekranu znajdziemy pipetę, pozwalającą "wyciągnąć" dany kolor z obrazka. Oznacza to, że wszystkie obiekty, które mają inną barwę automatycznie staną się czarno-białe. Co ważne, Vivv pozwala odseparować w ten sposób kilka różnych kolorów, co znacznie rozszerza nasze możliwości podczas tworzenia zupełnie nowych kompozycji. Do tej pory, w podobnych aplikacjach, wybrane kolory trzeba było usuwać ręcznie. Tutaj, wszystko dzieje się automatycznie. Co ważne, aplikacja naprawdę dobrze spełnia swoje zadanie. Jeśli pracujemy na małym ekranie smartfona, po kliknięciu danego koloru i przytrzymaniu palca, naszym oczom ukarze się niewielkie narzędzie, pozwalające precyzyjnie określić barwę. Oczywiście nie zabrakło też funkcji, pozwalających na samodzielne "gumkowanie" kolorów.

Zadanie jest nieco trudniejsze, kiedy chcemy usunąć kolory z materiału filmowego. Wtedy najpierw wskazujemy barwy, które mają się pojawić na czarnobiałym nagraniu, a dopiero później zaczynamy rejestrowanie obrazów.

Jak wspominałem wcześniej, nie zabrakło też kilku filtrów. Oprócz takich efektów jak rozpikselowanie lub "pirytowe odblaski" (pozwoliłem sobie na wolne tłumaczenie), raczej nie znajdziemy tu dodatków do zdjęć, których nie znamy z Instagrama.

Vivv to jedna z tych aplikacji, której nie powinni przegapić miłośnicy mobilnej edycji zdjęć. Kilka minut przed ekranem smartfona wystarczy, aby stworzyć coś naprawdę oryginalnego. Program dostępny jest bezpłatnie, zarówno w Google Play, jak i App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: