Ciekawe strony

Popcorn Time najlepsze narzędzie streamujące wideo. Szkoda, że nielegalnie.

Filip Żyro
Popcorn Time najlepsze narzędzie streamujące wideo. Szkoda, że nielegalnie.
51

Popcorn Time to najwygodniejszy, najlepszy sposób wymyślony do oglądania filmów w streamingu. Program jest super wygodny, darmowy i posiada przeogromny katalog dostępnych filmów nawet tych, które dopiero co trafiły na ekrany kin. Jest jedno ale, wykorzystuje on pirackie torrenty do streamingu video....

Popcorn Time to najwygodniejszy, najlepszy sposób wymyślony do oglądania filmów w streamingu. Program jest super wygodny, darmowy i posiada przeogromny katalog dostępnych filmów nawet tych, które dopiero co trafiły na ekrany kin. Jest jedno ale, wykorzystuje on pirackie torrenty do streamingu video.

W momencie, gdy wydawało się, że serwisy takie jak Netflix, Hulu czy iTunes wypracowały model, w którym krok po kroku wygrywały z internetowym piractwem, pojawia się aplikacja, która na powrót może zmienić przyzwyczajenia użytkowników. Wspomniane programy w dużej mierze swój sukces zawdzięczają temu, że udostępniły treści cyfrowe w sposób niezwykle wygodny i tani dla użytkowników. Co jednak zrobić, gdy aplikacja korzystająca z darmowych torrentów jest jeszcze lepsza i posiada fenomenalną bazę filmów?

Niejednokrotnie na Antywebie pisaliśmy na temat piractwa. Choć zdania były podzielone, zawsze konsekwentnie należałem do osób, które ściąganie filmów z internetu piętnują. Nie płakałem po polskim Kinomaniaku, gdy ten został zamknięty. Pobieranie pieniędzy za cudze treści jest delikatnie mówiąc nieładne. Uważam, że twórcy powinni być wynagradzani za swoją pracę, choć osoby zaangażowane w produkcje Hollywood na swoje gaże nie narzekają. Długo zastanawiałem się, czy napisać o Popcorn Time, doszedłem jednak do wniosku, że internauci i tak sobie poradzą bez mojej pomocy. W erze cyfrowych łakomczuszków, których głodu na treści nie sposób zaspokoić, informacje o takich aplikacjach rozchodzą się wirusowo. Zatem do rzeczy.

Czym jest Popcorn Time? To program, który instalujemy na swoim dysku by po chwili mieć dostęp do nieprzebranego katalogu filmów, od których dzieli nas dosłownie parę kliknięć myszką. Cała baza, w której znajdziemy takie filmy jak Grawitacja, American Hustle czy oscarowy Witaj w Klubie, zbudowana jest w oparciu o pliki torrent, których wymiana umożliwia oglądanie filmów w czasie rzeczywistym. Bez wyszukiwania odpowiedniego pliku, ściągania, szukania napisów i wybierania swojego playera. Wszystko znalazło się w jednym świetnym programie.

Cały player jest bardzo przejrzysty, a jego funkcje zostały zredukowane do minimum dzięki czemu nauka obsługi zajmuje najwyżej minutę, a program działa bardzo szybko. Nie powinno być niespodzianką, że na chwilę obecną filmy nie posiadają polskich napisów, jednak jeżeli wśród tych które są do wyboru znalazło się miejsce na tureckie, być może niedługo doczekamy się tłumaczeń w naszym języku.

W aplikacji mamy do wyboru dwie opcje jakości oglądanego obrazu 720p i 1080p. Choć początkowo chciałem trochę ponarzekać na jakość full hd, to po podłączeniu komputera do telewizora, moje jakiekolwiek żale musiały ucichnąć. Warto dodać, że przy moim łączu 60 mb/s, załadowanie filmu zajmuje chwilę, to później film odtwarzany jest płynnie.

Jest jednak jedna bardzo ważna rzecz o której należy pamiętać podczas oglądania. A mianowicie w trakcie naszego seansu, uczestniczymy również w udostępnianiu plików oglądanego filmu. Jednym słowem jesteśmy seederami, co w świetle polskiego prawa jest NIELEGALNE. Zatem podkreślę dwukrotnie, że Popcorn Time używacie tylko i wyłącznie na własne ryzyko. Choć trzeba przyznać, że pokusa jest wielka. Program jest świetnie napisany i niezwykle wygodny w użyciu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

videopopcorn time