Polska

A Wy pomogliście już dzieciakom? Wystarczy parę kilometrów!

Tomasz Popielarczyk
A Wy pomogliście już dzieciakom? Wystarczy parę kilometrów!
18

Podobno Polacy prowadzą coraz bardziej aktywny tryb życia - bieganie, siłownia, rower. A gdyby tak połączyć pożyteczne z jeszcze bardziej pożytecznym?

O Pomocy Mierzonej Kilometrami pisaliśmy już niejednokrotnie. Tegoroczna, 4. edycja akcji zmierza właśnie ku końcowi - wielki finał zaplanowano na 25 września. Z tej okazji warto przypomnieć, że ciągle można pomagać dzieciakom. Zasady nie uległy zmianie. Instalujemy aplikację Endomondo i dołączamy do rywalizacji "Pomoc Mierzona Kilometrami". Potem wystarczy już tylko biegać, jeździć na rowerze lub rolkach, spacerować itd. Liczy się każdy kilometr. Przy czym nie musimy być profesjonalistami ani sportowcami - wystarczą dobre chęci i odpowiednia determinacja.

Aby zebrać pełen milion zł dla dzieciaków, uczestnicy muszą ukończyć wszystkie 8 etapów. Każdy etap to nowe kilometrowe wyzwanie oraz coraz większa kwota, jaka zostanie przekazana na rzecz podopiecznych fundacji. Zadanie nie jest proste, bo ilość kilometrów do przebycia rośnie wraz z każdym kolejnym etapem. Aktualnie trwa 6. etap akcji, w którym do zebrania jest 120 mln kilometrów. Aktualnie na liczniku znajduje się 103,5 mln. Ogółem dotąd udało się zebrać 440 tys. złotych. Teraz trwa walka o kolejne 140 tys. zł. Czasu mamy niewiele, bo niespełna 2 tygodnie.

Wsparcia akcji udzielają celebryci i sportowcy. Wśród ambasadorów znajdują się m.in. Robert Korzeniowski, Maja Włoszczowska, Zbigniew Bródka, Joanna Jabłczyńska czy Przemysław Cypriański. Partnerami są w dalszym ciągu Sony, T-Mobile i oczywiście Fundacja TVN. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie akcji, a także profilach na Facebooku i Instagramie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu