Polska

Przychód ze sprzedaży książki Szafrańskiego przekroczył milion złotych!

Grzegorz Marczak
Przychód ze sprzedaży książki Szafrańskiego przekroczył milion złotych!
68

Zagadałem dziś Michała Szafrańskiego na Facebooku o sprzedaż jego książki. Wiem, że sprzedaje się bardzo dobrze, ale byłem ciekawy ostatnich wyników. Po tym czego się dowiedziałem jestem naprawdę w szoku. Okazuje się, że przychody ze sprzedaży książki Michała Szafrańskiego "Finansowy ninja" przekroczyły już kwotę 1 mln złotych i autor sprzedał dotychczas ponad 11 tys. egzemplarzy.

To absolutnie rekordowy wynik uwzględniając fakt, że Michał wydaje książkę samodzielnie - w modelu self-publishing i że książka dopiero dzisiaj ma swoją oficjalną premierę. Według szacunkowych danych, na chwilę obecną, czysty zysk po uwzględnieniu wszystkich kosztów, podatków oraz darowizn na rzecz Pajacyka, wynosi ponad 550 tyś. zł. A to jeszcze nie koniec. Przedsprzedaż, która rozpoczęła się 1 lipca, trwa jeszcze dzisiaj do północy. Michał planuje upublicznić szczegółowe dane w przyszłym tygodniu.

Michał zarobił więc na przedsprzedaży 550 tysięcy złotych i moim zdaniem jest to absolutny rekord preordera selfpublishingowego w Polsce i to osiągnięty w zaledwie 2 miesiące. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że średnia cena egzemplarza wyniosła ok 90 PLN (książka w pakiecie).

Przypominam nasz wywiad z Michałem
https://www.youtube.com/watch?v=b1zL4rVoiwo

Bardzo cieszę się z sukcesu Michała. Dla mnie to potwierdzenie, że budowanie solidnej i wiarygodnej marki jest tak naprawdę w biznesie najważniejsze. Nie trzeba być gwiazdą Internetu i brylować w sieci, nie trzeba być na siłę kontrowersyjnym.

Brawo Michał! Uwielbiam pisać takie optymistyczne newsy!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu