Polska

Play ma zostać sprzedany [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Play ma zostać sprzedany [prasówka]
58

Pojawiły się nowe doniesienia na temat przyszłości sieci Play. Firma ma trafić w nowe ręce. Przewiduje się przynajmniej kilka scenariuszy.

P4 na sprzedaż

Jak informuje Telepolis, w przyszłym tygodniu potencjalni nabywcy mieliby otrzymać memorandum informacyjn. Proces sprzedaży miałby zostać zainicjowany we wrześniu, a oferta wybrana do listopada. Mają w tym pomóc i pośredniczyć Bank of America Merrill Lynch i UBS. Sieć wycenia się na 3 mld dolarów. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się CVC, Advent, Apax, Bain, Cinven, KKR i Providence Equity Partners. Jednym ze scenariuszy jest też połączenie z innym operatorem komórkowym lub dostawcą internetu.

Play ma obecnie ponad 14 mln klientów, a liczba ta nieustannie rośnie. Operator w ostatnim czasie uruchomił usługę mobilnej telewizji Play Now, wprowadzając do oferty m.in. Chromecasty.

Starsze Snapdragony nie obsłużą Androida 7.0

Zła wiadomość dla posiadaczy urządzeń z chipami Snapdragon 800 i 801. Wszystko wskazuje na to, że nie otrzymają one Androida 7.0 Nougat. Przyczyną ma być brak sterowników do procesora graficznego, które nie zostały opracowane i udostępnione przez Qualcomma. Firma najwyraźniej wyszła z założenia, że producenci tych urządzeń i tak nie będą zapewniać im dalszych aktualizacji . Taki los spotkał m.in. Nexusa 5, dla którego upłynął już 18-miesięczny okres wsparcia.

Uber z ogromną stratą w pierwszej połowie roku

Jak informuje Bloomberg, w pierwszej połowie bieżącego roku Uber zanotował ogromną stratę na poziomie 1,27 mld dolarów. W pierwszym kwartale firma miała 520 mln dol. na minusie, a w drugim - 750 mln dol. Rośnie jednocześnie przychód - w pierwszym kwartale miał on wynieść 1,1 mld dol (w porównaniu z 960 mln dol. w analogicznym okresie w ubiegłym roku). Uber jest obecnie wyceniany na 69 mld dolarów. W firmę zainwestowali m.in. Goldman Sachs, a także szef Amazona Jeff Bezos. Jej działalność budzi jednak wiele kontrowersji na całym świecie. Nie tak dawno pisaliśmy o dużych problemach Ubera m.in. na Węgrzech.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaoperatorzyPlayP4