Startups

Polski startup CSTM, dzięki któremu zaprojektujesz i zamówisz meble, zwycięzcą Launch Festival

Tomasz Krela
Polski startup CSTM, dzięki któremu zaprojektujesz i zamówisz meble, zwycięzcą Launch Festival
3

Sukcesów Polskich przedsięwzięć nigdy zbyt wiele. Tym bardziej cieszy mnie, że mogę przekazać dobrą wiadomość – polski startup CSTM (Custom) został zwycięzcą tak prestiżowej imprezy jak Launch Festival w kategorii „Best Technical Achievement”. Warto nadmienić, że w przeszłości imprezę wygrywały taki...

Sukcesów Polskich przedsięwzięć nigdy zbyt wiele. Tym bardziej cieszy mnie, że mogę przekazać dobrą wiadomość – polski startup CSTM (Custom) został zwycięzcą tak prestiżowej imprezy jak Launch Festival w kategorii „Best Technical Achievement”. Warto nadmienić, że w przeszłości imprezę wygrywały takie projekty jak Yammer, Dropbox, Fitbit, czy Hipmunk. Polacy chcą swoim projektem odmienić całą filozofię projektowania oraz zakupy mebli. Ikea oraz inne sieci sklepów mają się czego bać?

Zakup nowych mebli, dla części osób, może być drogą przez mękę. Jeśli nasz partner jest miłośniczką lub miłośnikiem sklepów, takich jak Ikea, to na przejrzeniu katalogu produktów on-line lub w wersji drukowanej się nie skończy. Czekają nas długie godziny spacerowania po sklepie, przyglądania się kolejnym przedmiotom, testowania ich wygody użytkownia. Czy, co wydaje się być ostateczną torturą, jaką można zadać zmęczonemu człowiekowi – długie dysputy na temat tego, czy ten mebel, w tym kolorze, będzie pasował do koloru ścian oraz innych mebli w mieszkaniu. Dla innych takie zakupy to raj, dla innych ziszczenie najczarniejszych koszmarów.

Popularność smartfonów oraz tabletów w naszym życiu jest tak wielka, że nawet wielkie sieci meblowe dostrzegły ich potencjał i dzięki stworzonym dla nich dedykowanych aplikacji mobilnych, możemy, korzystając z rzeczywistości rozszerzonej, przymierzyć dany mebel, jak będzie pasował do wystroju pokoju. Na tym kończy się ich przydatność. Polski startup CSTM jednak idzie o co najmniej kilka kroków do przodu.

CSTM pozwala, dzięki prostej w obsłudze aplikacji na smartfony oraz tablety, zaprojektować mebel na wymiar. Użytkownik, a tym samym klient, zostaje współtwórcą projektu. Może go dopasować do własnych potrzeb. Dzięki wykorzystaniu technologii rzeczywistości rozszerzonej można nasz projekt umieścić w mieszkaniu i przekonać się przed jego zakupem, czy będzie idealnie pasował i odpowiadał naszym wyobrażeniom. Następnie przy pomocy aplikacji użytkownik składa zamówienie, wtedy to rozpoczyna się w pełni zautomatyzowany proces produkcji. Jak zapewniają twórcy tego projektu, ma to zapewnić jak najkrótszy czas oczekiwania na gotowy mebel.

CSTM swoją oficjalną premierę będzie miał niedługo. Linię produktów będą otwierały dwa meble: regał IVY oraz stolik kawowy FOLD. Jeszcze w tym roku, jak zapowiada zespół CSTM, gamę oferowanych produktów uzupełnią kolejne meble.

Projekt niewątpliwie wyróżnia się na tle konkurencji. No właśnie trzeba, by sobie zadać pytanie, czy takowa rzeczywiście działa i jest popularna. Mi o takowej nie wiadomo. Możliwość personalizacji danego mebla dla własnych potrzeb, to świetny pomysł, tym bardziej, że możemy tego dokonać korzystając z urządzeń mobilnych. Pozostaje czekać na premierę tej usługi i liczyć, że cena za indywidualizm nie będzie bolesna dla naszego budżetu domowego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu