Płatności i bankowość

Revolut ma już drugiego konkurenta w Polsce. Polski fintech ZEN startuje od razu w 32 krajach Europy

Grzegorz Ułan
Revolut ma już drugiego konkurenta w Polsce. Polski fintech ZEN startuje od razu w 32 krajach Europy
1

Na początku października Cinkciarz udostępnił swoim klientom kartę wielowalutową, obsługiwaną z poziomu aplikacji mobilnej, a dziś swoją premierę ma fintech ZEN z podobnymi usługami i szerokim wachlarzem benefitów.

ZEN na start przygotował ofertę dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Oferta dla klientów indywidualnych składa się z dwóch planów, pierwszy kosztuje 0,99 euro miesięcznie, a drugi 4,99 euro.

Oba plany zapewniają dostęp do rachunku wielowalutowego, do którego można zamówić kartę fizyczną i wirtualną, a całość obsługiwana jest z poziomu aplikacji mobilnej.

Dawid Rożek, założyciel ZEN:

ZEN to akronim ‘zero effort non-bank’, a jednocześnie nawiązanie do stanu, w którym nasz klient może mieć poczucie spokoju, bezpieczeństwa i kontroli nad swoimi pieniędzmi oraz transakcjami zakupowymi. Stworzyliśmy pakiet rozwiązań, który obejmuje niedostępne nigdzie indziej korzyści oraz kompleksową ochronę, a to wszystko z zapewnieniem niskich kosztów i doskonałego doświadczenia użytkownika. Wierzę, że z taką propozycją możemy śmiało konkurować, nie tylko w Polsce, ale też na rynkach europejskich.

Konto na ZEN zapewnia przede wszystkim bezprowizyjną wymianę walut, sprawdziłem kurs dla USD i jest taki sam jak w Revolut. Nie udało mi się teraz sprawdzić na Cinkciarzu, bo wyskakuje jakiś błąd, ale z tego co pamiętam jest nieco gorszy, no i pobierają prowizję od wpłat do portfela, czego w ZEN i Revolut nie ma.

Kolejnymi benefitami w ZEN (nazywają to Zenefity) jest przedłużona o rok gwarancja na wszystkie zakupy produktów elektronicznych oraz usługa ZEN Care, dzięki której wszelkie formalności związane z odzyskaniem płatności w przypadku nieudanej transakcji przejmuje na siebie ZEN.

Jednak chyba największe korzyści będzie można uzyskać z cashbacku, który dostępny jest przy zakupach online w kilkunastu sklepach i to w dość atrakcyjnym zakresie procentowym, wynoszącym nawet do 14% wartości zakupów.

Co ważne cashback nie jest limitowany, można dokonywać dowolną ilość transakcji w tych sklepach w miesiącu, a zwrot pieniędzy na konto ma się dokonywać do 15 minut od zakończenia transakcji zakupu.

Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe:

Nasza współpraca z ZEN jest świetnym przykładem holistycznego podejścia Mastercard do fintechów. Jesteśmy z ZEN od samego początku, pomagając rozwijać produkt oraz opracować strategię wejścia na rynek. Ze swojej strony oferujemy technologię, know-how, doświadczenie i globalną skalę działania, zaś ZEN kreatywność i zwinność charakterystyczną dla fintechów. Cieszymy się, że jesteśmy dla ZEN partnerem pierwszego wyboru, ponieważ wierzymy, że kompleksowa współpraca między dużymi firmami a start-upami ma wielki potencjał tworzenia innowacji w obszarze cyfrowych płatności, zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorców.

Co dla przedsiębiorców? Dla klienci biznesowych ZEN przygotował cztery plany w cenie od 9,99 € do 499,99 € za miesiąc, uzależnionej od obrotów firmy czy liczby rozliczeń walutowych w miesiącu. Przedsiębiorcy mogą liczyć na brak chargebacków, skutki takich reklamacji przejmuje w całości na siebie ZEN, a płatności od klientów spływają do nich natychmiast po zapłacie.

Założenie konta ZEN można dokonać z poziomu aplikacji mobilnej, w procesie tym należy oprócz podania swoich danych potwierdzić je zdjęciem twarzy oraz obu stron dokumentu tożsamości. Przez pierwszy miesiąc korzystanie z usług ZEN jest darmowe dla klientów indywidualnych i biznesowych, w tym czasie można sprawdzić wszystkie Zenefity w praktyce. Nie podpisujemy też żadnej umowy, płatności za subskrypcję nie są pobierane z automatu z podpiętej karty, a jedynie z dostępnych w portfelu środków. W każdej chwili więc można zrezygnować z usług ZEN i powrócić do nich w dowolnym czasie zasilając portfel potrzebną kwotą.

Na stronie ZEN licznik wskazuje start za godzinę, ale już teraz możecie pobrać aplikację mobilną z Google Play oraz App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu