10

Polski Chat zarobi w tym roku 15 milionów! Brawo!

To trochę niesamowite jaki biznes można rozkręcić mają taką usługę jak chat dla biznesu. Właśnie takie usługi sprzedaje polski LiveChat w modelu SaaS. W tym roku spółka przewiduje, że ich zysk netto osiągnie poziom 15 milionów złotych! Za pierwsze półrocze 2014 spółka zaraportowała wzrost przychodów o 79.1% do kwoty 14,2 milionów złotych, EBITDA wzrosła o […]

To trochę niesamowite jaki biznes można rozkręcić mają taką usługę jak chat dla biznesu. Właśnie takie usługi sprzedaje polski LiveChat w modelu SaaS. W tym roku spółka przewiduje, że ich zysk netto osiągnie poziom 15 milionów złotych!

Za pierwsze półrocze 2014 spółka zaraportowała wzrost przychodów o 79.1% do kwoty 14,2 milionów złotych, EBITDA wzrosła o 71,9 proc., do 9,81 mln zł a wynik netto o 71,2 proc., do 4,47 mln zł. Na koniec roku celują w 25 milionów złotych przychodu i 14,9 milinów zysku netto.

I teraz najważniejsze : w I połowie roku finansowego marża brutto wyniosła ponad 84%, marża EBITDA 68,5% a marża netto 52,4

1

Podczas ostatniej konferencji Mariusz Ciepły (prezes) podał też, że według ich założeń do 3 lat spółka powinna osiągnąć przychody na poziomie 30 milionów dolarów! a baza klientów ma się powiększyć z 9,4 tys. do 30 tysięcy firm.

Niesamowite wyniki i bardzo ambitne plany to coś co powoduje, że mam jeszcze więcej szacunku dla LiveChat za to jaki biznes rozkręcili i za to, że pokazują iż startując z polski nie powinno się mieć kompleksów i walczyć o pozycję lidera w danej branży.

Co na to giełda na której od tego roku notowany jest Livechat?

Kurs akcji jak widać znacząco skoczył z 18,9 do 25,1 co daje nam wzrost o kilkanaście procent w porównaniu do ceny akcji jeszcze sprzed kliku dni oraz ponad 30% w stosunku do poprzedniego tygodnia. Przewidywany jest też dalszy wzrost ceny LiveChat.

Livechat Software S.A. (LIVECHAT) - Notowania GPW - Giełda - Bankier.pl

Na podstawie : Informacji od spółki (raporty okresowe), parkiet.com