Internet

Mamy czas i ochotę, więc odpowiadamy!

Tomasz Popielarczyk
Mamy czas i ochotę, więc odpowiadamy!
9

Kilka dni temu pisałem o moim pierwszym wspartym projekcie na Kickstarterze - inteligentnych stoperach. Krótko potem na redakcyjną skrzynkę spłynął ciekawy mail z wątpliwościami dotyczącymi tego, w jaki sposób wspierać projekty crowdfundingowe i jakich form płatności można do tego użyć. Zatem odpowi...

Kilka dni temu pisałem o moim pierwszym wspartym projekcie na Kickstarterze - inteligentnych stoperach. Krótko potem na redakcyjną skrzynkę spłynął ciekawy mail z wątpliwościami dotyczącymi tego, w jaki sposób wspierać projekty crowdfundingowe i jakich form płatności można do tego użyć. Zatem odpowiadamy - być może przyda się to nie tylko naszej czytelniczce.

Sprawa jest prosta. Czytelniczka nie ma czasu ani ochoty, więc prosi nas o pomoc w sprawie wsparcia projektu na Kickstarterze:

Szanowni Państwo,
bardzo zainteresował mnie artykuł Pana Tomasza Popielarczyka dot. inteligentnych stoperów. Dlatego zapytam wprost:
- czy wsparcie finansowe w tego rodzaju projektach jest jednorazową
dotacją na założony cel czy może ma formę cykliczną?
- i czy można zapłacić paypalem?
Przepraszam, że zawracam głowę, zdaję sobie sprawę, że jest to pewnie gdzieś napisane ale nie mam teraz ani czasu ani ochoty szukać tej informacji.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
pozdrawiam serdecznie

Wsparcie finansowe projektu takiego, jak opisywane stopery, to jednorazowa wpłata. Przy czym pieniądze nie idą od razu na konto twórców, ale są blokowane przez pośrednika, czyli serwis Kickstarter. Jeżeli łączna suma wpłat przekroczy wymagany próg, dopiero wtedy zostaną one wypłacone autorom. W przeciwnym wypadku wrócą do użytkowników, którzy dokonali przelewów.

Kickstarter niestety nie obsługuje przelewów za pośrednictwem PayPala. Jest to zapisane w FAQ serwisu. Zamiast tego za cały proces odpowiada system płatności Amazon, do którego możemy jedynie podpiąć kartę kredytową. Innego rozwiązania niestety nie ma. Twórcy nie ujawnili czy w ogóle pracują nad alternatywnymi rozwiązaniami i czy będą je wdrażać, więc trudno nawet spekulować, czy w przyszłości PayPal na Kickstarterze się pojawi. Obecne rozwiązanie jest o tyle wygodne, gdyż zablokowane na karcie kredytowej środki można łatwo odblokować i zwrócić wpłacającemu.

Takich maili spływa do nas dość dużo, ale niestety nie na wszystkie mamy czas lub ochotę odpowiadać. Ten nas w jakiś sposób ujął i chwycił za serce - stąd wyczerpująca i ilustrowana odpowiedź na łamach Antyweba. Pozdrawiamy czytelniczkę!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

antywebKickStarterCrowdfunding