Internet

Polski Chat zarobi w tym roku 15 milionów! Brawo!

Grzegorz Marczak
Polski Chat zarobi w tym roku 15 milionów! Brawo!
10

To trochę niesamowite jaki biznes można rozkręcić mają taką usługę jak chat dla biznesu. Właśnie takie usługi sprzedaje polski LiveChat w modelu SaaS. W tym roku spółka przewiduje, że ich zysk netto osiągnie poziom 15 milionów złotych! Za pierwsze półrocze 2014 spółka zaraportowała wzrost przycho...

To trochę niesamowite jaki biznes można rozkręcić mają taką usługę jak chat dla biznesu. Właśnie takie usługi sprzedaje polski LiveChat w modelu SaaS. W tym roku spółka przewiduje, że ich zysk netto osiągnie poziom 15 milionów złotych!

Za pierwsze półrocze 2014 spółka zaraportowała wzrost przychodów o 79.1% do kwoty 14,2 milionów złotych, EBITDA wzrosła o 71,9 proc., do 9,81 mln zł a wynik netto o 71,2 proc., do 4,47 mln zł. Na koniec roku celują w 25 milionów złotych przychodu i 14,9 milinów zysku netto.

I teraz najważniejsze : w I połowie roku finansowego marża brutto wyniosła ponad 84%, marża EBITDA 68,5% a marża netto 52,4

Podczas ostatniej konferencji Mariusz Ciepły (prezes) podał też, że według ich założeń do 3 lat spółka powinna osiągnąć przychody na poziomie 30 milionów dolarów! a baza klientów ma się powiększyć z 9,4 tys. do 30 tysięcy firm.

Niesamowite wyniki i bardzo ambitne plany to coś co powoduje, że mam jeszcze więcej szacunku dla LiveChat za to jaki biznes rozkręcili i za to, że pokazują iż startując z polski nie powinno się mieć kompleksów i walczyć o pozycję lidera w danej branży.

Co na to giełda na której od tego roku notowany jest Livechat?

Kurs akcji jak widać znacząco skoczył z 18,9 do 25,1 co daje nam wzrost o kilkanaście procent w porównaniu do ceny akcji jeszcze sprzed kliku dni oraz ponad 30% w stosunku do poprzedniego tygodnia. Przewidywany jest też dalszy wzrost ceny LiveChat.

Na podstawie : Informacji od spółki (raporty okresowe), parkiet.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu