Polska

Polski Bus doczekał się konkurencji – Lux Express z tabletami w siedzeniach z regularnymi połączeniami w Polsce

Grzegorz Ułan
Polski Bus doczekał się konkurencji – Lux Express z tabletami w siedzeniach z regularnymi połączeniami w Polsce
58

Bez wątpienia Polski Bus osiągnął niebywały sukces w naszym kraju, wygrywając na wielu płaszczyznach ze skostniałymi strukturami spółek powstałych po byłych "pekaesach". Zresztą Brian Souter zanim wszedł w biznes w naszym kraju, próbował przejąć którąś z nich, jednak ostatecznie stwierdził, że się n...

Bez wątpienia Polski Bus osiągnął niebywały sukces w naszym kraju, wygrywając na wielu płaszczyznach ze skostniałymi strukturami spółek powstałych po byłych "pekaesach". Zresztą Brian Souter zanim wszedł w biznes w naszym kraju, próbował przejąć którąś z nich, jednak ostatecznie stwierdził, że się nie da i zaczął od zera z zupełnie nową firmą Polski Bus. Do dziś przez prawie 4 lata przewieźli w Polsce ponad 10 mln pasażerów.

W Internecie również odniósł sukces, praktycznie ciężko znaleźć złe opinie o tym przewoźniku, który wypełnił lukę i potrzeby wielu podróżnych na kilku kluczowych trasach, pozwalając w dość komfortowych warunkach przebyć czas podróży, korzystając z darmowego WiFi czy drobnych poczęstunków i napojów. Sam ostatnio miałem tę przyjemność w moim wyjeździe do Wrocławia skorzystać z Polskiego Busa.

Jakie wrażenia? Fotele wygodne, ale te podwójne miały zbyt mało miejsca na nogi (186 cm wzrostu), jedynie w drodze powrotnej udało mi się zająć miejsce przy stoliku, gdzie było wystarczająco miejsca, za to w tym kursie nastąpiła awaria toalety, więc należało się liczyć z dodatkowymi przerwami w trasie przy MOP-ach. Bywa, generalnie miałem pozytywne odczucia po tym przejeździe w obie strony, jednak jak zapoznałem się z ofertą i wnętrzami autobusów nowego przewoźnika, który chce zaistnieć na polskim rynku, z całą pewnością mogę stwierdzić, że będzie to poważna konkurencja.

Mowa o Lux Express z Estonii, który już od marca uruchomi regularne połączenie pomiędzy Warszawą a Krakowem w liczbie 7 kursów na dobę. Nie ma co na razie tego porównywać z liczbą połączeń Polskiego Busa, ale w połączeniach autokarowych oprócz ich liczby i cen liczy się również komfort podróży, a tu Lux może pochwalić się znacznie lepszymi warunkami.

Nie wiem, na co pozwalają te tablety, ale podejrzewam, że będziemy mogli dzięki nim przeglądać internet, pograć w gry czy obejrzeć jakieś wgrane filmy, bez konieczności wyjmowania swojego laptopa, co nie jest zbyt wygodne w autobusie. Taka atrakcja pozwoli na "szybsze" spędzenie tego czasu w podróży, co również przemawia na korzyść tego przewoźnika.

Co jeszcze na plus? Dość kluczowa kwestia, możliwość zakupu biletu w autokarze, zarówno gotówką jak i kartą. Sam byłem świadkiem odprawienia z kwitkiem dwóch par o 01:30 z miejsca wyjazdu Polskiego Busa w Warszawie. Problem był tego typu, że te osoby zarezerwowały bilet przez internet z datą na dany dzień wyjazdu, nie wzięły pod uwagę, że po północy data się zmienia. Bywa, ich błąd, ale na pytanie czy mogą w takim razie zakupić jeszcze raz bilet, usłyszały w odpowiedzi - tylko 15 minut przed odjazdem. A sam autobus podjechał na stanowisko 10 minut przed odjazdem...

Widać, że jednak nie jest tak kolorowo, konkurencja się przyda, Polski Bus zbyt pewnie zaczął się czuć. Pozostaje mieć nadzieję, że Lux Express zaoferuje jeszcze lepsze warunki w zbliżonej cenie, no i dostaną koncesję w Polsce na inne popularne trasy.

Źródło via Wykop.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu