Ciekawe strony

Świetne Medium "nadaje" także po polsku!

Konrad Kozłowski
Świetne Medium "nadaje" także po polsku!
12

Domyślam się, że sporej grupie Czytelników Antyweb nie muszę wcale przedstawiać Medium. Gdyby jednak ktoś do tej pory nie natrafił jeszcze na ten serwis, to w wielkim skrócie można by go określić platformą blogową, za którą stoją twórcy Twittera. O znaczeniu Medium.com mogliśmy przekonać się już wie...

Domyślam się, że sporej grupie Czytelników Antyweb nie muszę wcale przedstawiać Medium. Gdyby jednak ktoś do tej pory nie natrafił jeszcze na ten serwis, to w wielkim skrócie można by go określić platformą blogową, za którą stoją twórcy Twittera. O znaczeniu Medium.com mogliśmy przekonać się już wielokrotnie.

Z platformy korzystali między innymi pracownik Facebooka chcący przekazać użytkownikom informacje "zza kulis" na temat zmian w serwisie społecznościowym czy kandydat republikanów na prezydenta Stanów Zjednoczonych z 2012 roku, Mitt Romney, który dość niedawno informował o swoich planach na przyszłość właśnie na Medium. Ponadto, znajdziemy tam wiele tekstów, którymi autorami są "zwykli" użytkownicy Internetu, pragnący podzielić się swoimi spostrzeżeniami, przemyśleniami, a czasem i relacjami wydarzeń. O czym pisze się na Medium? Praktycznie o wszystkim.

O sukcesie Medium zdecydował także interfejs tworzenia wpisów, który pozwala wykorzystać atrakcyjne szablony w bardzo łatwy sposób. Zamieszczane teksty można okrasić miłymi dla oka grafikami, a system komentowania pozwala odwołać się do konkretnego fragmentu tekstu. Dzięki integracji z Twitterem i Facebookiem otrzymywać możemy rekomendacji najpopularniejszych tekstów oraz tych, które mogą przypaść nam do gustu w oparciu o zainteresowania.

Choć do niedawna obecność Polaków na Medium była znikoma, od pewnego czasu nasi rodacy radzą sobie tam coraz śmielej. Znajdziemy wiele publikacji w języku angielskim, ale tym co cieszy najbardziej, to obecność artykułów w języku polskim. Te znajdziemy pod adresem Medium.com/polish i choć tekst powitalny datowany jest na 2014 rok, to ostanie kilka miesięcy jest okresem, w którym przybyło wiele godnych polecenia tekstów. Choćby hit ostatniego tygodnia, gra Dying Light, jest tematem tekstu Tomasza Wiklińskiego z Techlandu.

Jeżeli język angielski miałby być dla Was barierą, to dziś na Medium przeczytacie wiele interesujących tekstów w naszym ojczystym języku. Być może nawet zainteresuje i zainspiruje Was to miejsce na tyle, że sami spróbujecie własnych sił. Dla czytelników z urządzeń mobilnych przygotowano także aplikację, która dostępna jest dla urządzeń z iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu