VOD

Polska 8 mila od Netfliksa? Nowy film Freestyle - zwiastun, data premiery

Konrad Kozłowski
Polska 8 mila od Netfliksa? Nowy film Freestyle - zwiastun, data premiery
3

Jedną z tegorocznych polskich nowości od Netflis jest film"Freestyle" z Maciejem Musiałowskim w roli głównej. Oto zwiastun i data premiery.

Zapowiadane na ten rok nowości Netfliksa wyglądają naprawdę obiecująco. Świetnie wypadła zapowiedź i prapremiera "Informacji zwrotnej" z Arkadiuszem Jakubikiem, ale wcześniej bo w pierwszej połowie września na platformie zagości inny tytuł. "Freestyle",  z Maciejem Musiałowskim w roli głównej, skupi się na hiphopowym półświatku i ambitnym oraz aspirującym do gwiazdy młodym raperze.

Freestyle - film Netflix. O czym opowiada?

Diego, młody raper z ulicy, po powrocie z odwyku postanawia zrezygnować z kontaktów z dilerką narkotykową i skupić się na swojej pasji, czyli muzyce. Wspólnie z przyjacielem Mąką pracuje nad nowym albumem, odrzucając pokusy łatwego zysku. Niestety, Mąka kradnie sprzęt ze studia nagraniowego, co naraża ich na poważne długi. Wtedy pojawia się gangster ze Słowacji, który oferuje Diego lukratywny i szybki interes.

Bohater decyduje się na to ryzyko, licząc na rozwiązanie swoich problemów finansowych i oderwanie się od przeszłości. Czy Diego zdoła przejść przez taką sytuację bez szwanku? Ciężko mu utrzymać wewnętrzną równowagę, ponieważ nad ich głowami zbierają się ciemne chmury, a sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna. Wokół szyi zaciska się pętla, a Diego stanie przed trudnym wyborem.

Freestyle zwiastun filmu Netflix o raperze

Reżyserem filmu jest Maciej Bochniak ("Belfer", "Szadź", "The Office PL"), który jest również producentem i napisał scenariusz ze Sławomirem Shuty. Producentem filmu jest Leszek Bodzak. W obsadzie znaleźli się Maciej Musiałowski, Nel Kaczmarek, Michał Sikorski i Filip Lipiecki. Serial kręcono m. in. w Krakowie na Nowej Hucie.

Materiał wygląda dość zachęcająco, a grający główną rolę Musiałowski wielokrotnie udowadniał, że tego typu produkcje to środowisko, w którym doskonale się odnajduje. W "Hejterze" czy "Kodzie genetycznym" pokazał, jak dobrze wciela się w dość ekscentrycznych, specyficznych bohaterów, a jego Diego wydaje się być kolejną taką postacią. Film wygląda na zwiastunie dobrze zrealizowany, ale oczywiście na wszelkie oceny przyjdzie czas, gdy tytuł będzie dostępny na Netflix.

Nadchodzą nowe polskie filmy i seriale Netflix

Za nami premiery "Matki" czy "Pana Samochodzika", ale przed nami jeszcze sporo nowości od Netflix nakręconych w Polsce. Nadchodzi "Znachor" z Leszkiem Lichotą w roli głównej oraz "Informacja zwrotna" od Jakuba Żulczyka i z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej. Serial skupia się na byłym muzyku rockowy, który walczy z uzależnieniem od alkoholu. Marcin Kania podejmuje szaloną podróż w głąb najmroczniejszych zakamarków Warszawy oraz ludzkiej psychiki, w celu odnalezienia swojego zaginionego syna.

Pojawi się także "Infamia" - tutaj po wielu latach spędzonych w Wielkiej Brytanii, młoda Romka wraz z rodziną wraca do swojej rodzimej Polski. Po powrocie dziewczyna stara się odnaleźć swoje miejsce, równoważąc pomiędzy współczesnym stylem życia nastolatków a tradycyjnymi wartościami romskimi. Premiera została zaplanowana na 6 września.

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu