Telewizja

Hiszpańska LaLiga tylko w Canal+ i Eleven Sports przez następne 3 lata

Kamil Pieczonka
Hiszpańska LaLiga tylko w Canal+ i Eleven Sports przez następne 3 lata
12

Platforma NC+ oraz ELEVEN SPORTS poinformowały o pozyskaniu praw telewizyjnych do transmitowania rozgrywek hiszpańskiej LaLiga (1. poziom rozgrywkowy) przez najbliższe 3 lata. Począwszy od sierpnia 2018 roku, liga hiszpańska będzie pokazywana na terytorium Polski w całości tylko w ramach platformy NC+ na kałanach CANAL+ i ELEVEN SPORTS.

Liga hiszpańska w całości tylko na platformie NC+

Począwszy od najbliższego sezonu, który rozpocznie się w sierpniu, każda ze stacji będzie mogła w każdej kolejce ligowej transmitować ekskluzywnie po pięć meczów. CANAL+ i ELEVEN SPORTS będą się wymieniać prawem wyboru pierwszego meczu co każdą kolejkę. Wyjątkiem będą mecze El Clasico, czyli słynne na całym świecie mecze FC Barcelony z Realem Madryt, które będą transmitowane równolegle na obu kanałach.

Bardzo się cieszymy, że mecze hiszpańskiej ekstraklasy ponownie zagoszczą w CANAL+. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kibiców w Polsce. LaLiga Santander to kwintesencja futbolu – słynne kluby, wyjątkowi zawodnicy, niezwykła rywalizacja i wielka pasja. W połączeniu z LOTTO Ekstraklasą, Premier League, wybranymi meczami Bundesligi, NBA, PGE Ekstraligą – najlepszą żużlową ligą świata, cyklem Speedway Grand Prix, rozgrywkami PGNiG Superligi piłki ręcznej, EHF Ligą Mistrzów, Cavaliadą, Pucharem Sześciu Narodów, golfem PGA oraz, od przyszłego sezonu, siatkarską Ligą Mistrzów CEV, czyni to naszą ofertę sportową wyjątkową na rynku pod względem jakości i różnorodności. - mówi Manuel Rougeron, Prezes Zarządu nc+

W ramach transmisji obie stacje planują również emisję powiązanych z LaLiga Santander programów informacyjnych, analiz ekspertów, a także skrótów wszystkich spotkań. Liga hiszpańska wraca do platformy NC+ po 3 latach przerwy, kiedy to prawa do jej pokazywania miała na wyłączność stacja ELEVEN SPORTS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu