Filmy

Wszystko, co wiemy o filmie Polityka od Vegi. Oto obsada i sceny

Weronika Makuch
27

O Polityce Patryka Vegi jest coraz głośniej. Reżyser zaskakuje fanów kolejnymi kadrami z filmu.

O swoim najnowszym filmie Patryk Vega poinformował wszystkich zainteresowanych kilka dni temu. Pierwsze informacje były bardzo ogólne, ale i tak wzbudziły w mediach burzę. O projekcie zaczęli rozmawiać wszyscy - również sami politycy. Vega nie ma powodów do narzekań. Reklama nakręca się właściwie sama. Reżyser raz na jakiś czas publikuje kolejny fragment ze swojej produkcji, podsycając tylko oczekiwania widzów. Oczekiwania wobec Polityki stale rosną.

Polityka Patryka Vegi w kinach już 6 września

Na wieść o filmie Vegi zareagowała między innymi posłanka Krystyna Pawłowicz. Wyraziła swoją niezbyt pochlebną opinię na Twitterze. W swojej wypowiedzi kpi z przesyłania Polityki, nie zapominając o wyśmianiu równie głośnego filmu Sekielskich. Na odpowiedź Vegi nie musieliśmy długo czekać. Reżyser serdecznie pozdrowił posłankę za pośrednictwem nagrania w mediach społecznościowych i zaprezentował fragment swojej produkcji, w którym została ukazana postać mająca ją przypominać. Posłankę Pawłowicz zagra Iwona Bielska (Wesele, Pod mocnym aniołem).

Kolejną osobą, która otrzymała osobistą odpowiedź od reżysera, był prezes PiS-u, Jarosław Kaczyński. Polityk wspomniał o filmie Vegi w kontekście rosnącego wokół hejtu. Twierdzi, że nienawiść krążąca wokół jego partii oparta jest na wykorzystywaniu ogólnikowych faktów, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Zaznaczył również, że: "nasz obóz polityczny nie składa się z aniołów. Nie ma na świecie takiego obozu politycznego, który składałby się z aniołów. Są tam grzesznicy, tylko my tych grzeszników każemy". Po wypowiedzi dostępnej poniżej reżyser zdecydował się zwrócić bezpośrednio do prezesa. Zasugerował mu, że swoją wiedzę o filmie czerpie z przeczytania wykradzionego scenariusza. Zaznaczył również, że pracę nad Polityką wciąż trwają, więc nie przyszła jeszcze pora na osądzanie. Prezesa Kaczyńskiego zagra Andrzej Grabowski (PitBull, Odwróceni).

O komentarz pośrednio pokusił się również premier, Mateusz Morawiecki. Zwrócił uwagę wyborców na środowisko aktorów, które nie zawsze pochlebnie wypowiada się o Polsce i Polakach. Nie wymienił jednak żadnych nazwisk. Vega zdecydował się jednak na personalną odpowiedź. "Premierzy mówią swoje, a ja robię swoje" - powiedział na nagraniu umieszczonym na portalach społecznościowych. Podobnie jak w przypadku pozostałych filmików i tu został pokazany fragment z głównym zainteresowanym. Premiera Mateusza Morawieckiego zagra Marcin Bosak (W ciemności, Mała wielka miłość).

Jak na razie ostatnią osobą, o której wspomniał reżyser, jest o. Tadeusz Rydzyk. Vega nie podjął z duchownym żadnego dialogu. Przekazał pozdrowienia od filmowej postaci dla wszystkich fanów i zaprezentował kolejny fragment filmu. W zaprezentowanej scenie postać Rydzyka wspomina o znanej i kuriozalnej sytuacji, w której ojciec dyrektor poinformował Polaków o prezencie od bezdomnego. Pan Stanisław podarował duchownemu dwa samochody. Niestety ofiarodawca zmarł. W rolę Tadeusza Rydzyka wcieli się Zbigniew Zamachowski (Cześć, Tereska, Trzy kolory: Biały).

Film o polskiej polityce od Patryka Vegi – oby było więcej prawdy niż wulgaryzmów

W wywiadach Patryk Vega podkreśla, że jego film nie skupia się na jednym ugrupowaniu, ale uderza w polityków ogólnie. Wspomina, że partia polityczna, której nazwy nie chce zdradzać, zaproponowała mu nakręcenie filmu, który gloryfikowałby wartości przez nią promowane. Podobno oferowano mu również pieniądze za przełożenie premiery filmu na dowolny termin po wyborach. Na żadną z tych propozycji Vega nie przystał. Reżyser zdradza również, że w jego produkcji pojawią się trzy wątki seksualne, w tym dwa homoseksualne. Vega informacje dawkuje we własnym tempie, wciąż podsycając zainteresowanie mediów i widzów. Z pewnością już niedługo możemy spodziewać się oficjalnego zwiastuna Polityki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu