Filmy

Korpo, kredyt, szybki seks. Zwiastun filmu "Pokolenie Ikea" już dostępny

Piotr Kurek
Korpo, kredyt, szybki seks. Zwiastun filmu "Pokolenie Ikea" już dostępny
6

W sieci debiutuje zwiastun "Pokolenia Ikea" - filmu na podstawie książki pod tym samym tytułem, której autorem jest Piotr C.

Piotr C. to autor bloga "Pokolenie Ikea", którego możecie kojarzyć z różnych publikacji - także w miesięczniku Angora, w którym swoją powieść publikował w  odcinkach. Jest też autorem książęk "Pokolenie Ikea. Kobiety", "Brud", "# TO O NAS", czy "ROMAN(S)".

Źródło: Next Film

"Pokolenie Ikea" to opowieść o ludziach, którzy pracują po to, aby spłacać kredyty, rozczarowani rygorystycznym, sprzedanym za namiastki szczęścia życiem.

  • Jak zabawia się w piątkowy wieczór młody gwiazdor warszawskiej palestry?
  • O czym śni Olga, grzeczna dziewczynka z dobrego domu, codziennie wbijająca się w garsonkę?
  • Za czym tęsknią ludzie w szklanych wieżowcach?
  • Co jeszcze można sprzedać?
  • Czy życie trwa przez dwa tygodnie w roku?

- brzmi opis książki "Pokolenie Ikea". Tytuł okazał się hitem sprzedaży, nie dziwi więc, że powstaje jego filmowa wersja. W "Pokoleniu Ikea" w reżyserii debiutującego w tej roli Dawida Grala zobaczymy Bartosza Gelnera w roli Piotra i Michalinę Olszańską jako Olgę. W pozostałych rolach występują m.in.: Majka Jeżowska, Paweł Małaszyński, Jan Aleksandrowicz-Kraśko, Sławomir Mandes, Dagmara Bryzek, Adrianna Izydorczyk, Zuzanna Galewicz, Mateusz Dymidziuk, Marta Bryła i Adi Nowak.

Polecamy także: Kalina Alabrudzińska i Agata Gerc o "Sexify": Seks, ważny dla młodych ludzi temat

"Pokolenie Ikea" wkrótce w kinach. Pierwszy teaser już dostępny

Piotr Czarny to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – stawia mu ultimatum.

Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, wnikamy w świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów serwowanych nam przez aplikacje internetowe. Film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić – komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek.

Film zadebiutuje w kinach 3 marca.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news