Mobile

Pokemon GO najpopularniejszą grą mobilną w historii [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Pokemon GO najpopularniejszą grą mobilną w historii [prasówka]
12

Wszystko wskazuje na to, że nie było do tej pory drugiej gry mobilnej, która zdobyłaby taką popularność jak Pokemon GO. Produkcja Niantic opanowała świat.

Pokemon GO bije rekordy

Z danych SurveyMonkey wynika, że liczba aktywnych użytkowników Pokemon GO w USA przekroczyła 21 mln. Tym samym produkcja Niantic stała się najpopularniejszą grą mobilną na tym (de facto największym) rynku. Dotąd miano to należało się Candy Crush Saga, które w 2013 roku notowało 20 mln aktywnych użytkowników. Pokemonon pobicie rekordu zajęło jednak zdecydowanie mniej czasu. Co ciekawe. gra ma aktualnie więcej użytkowników niż Tinder oraz Twitter. Najprawdopodobniej podobnie sytuacja wygląda na całym świecie. Już dawno tyle nie mówiło się o jednym tytule. Opanował serwisy informacyjne (nie tylko branżowe) oraz social media, a na ulicach bardzo łatwo spotkać grających ludzi.

Biuletyn bezpieczeństwa dla Windows

Warto zainteresować się wydanymi wczoraj przez Microsoft biuletynami bezpieczeństwa. Lipcowy zestaw poprawek eliminuje bowiem aż 52 luki bezpieczeństwa w systemie Windows 10. Sześć spośród nich otrzymało status krytycznych, co tym bardziej powinno nas zmotywować do instalacji. Jeżeli macie ustawione automatyczne instalowanie aktualizacji, nie musicie nic robić. Jeśli nie, możecie instalować lub czekać na sierpniowy Anniversary Update, w którym zostaną zintegrowane wszystkie dotychczasowe patche eliminujące luki w zabezpieczeniach systemu.

Netflix w 108p tylko na Edge

Microsoft chwali się, że Edge jest jedyną z czwórki najpopularniejszych przeglądarek internetowych, która potrafi odtwarzać Netfliksa w 1080p. Sprawdzili to redaktorzy amerykańskiego PC World i okazało się, że faktycznie przeglądarka Microsoftu oferuje wyższą rozdzielczość. Pozostałe programy odtwarzają filmy i seriale w 720p. Na tym nie koniec, bo firma z Redmond zapowiada prace nad implementacją wsparcia dla formatów Ultra HD. Tym sposobem Edge zyskałby naprawdę dużą przewagę nad konkurencją.

Darmowe ebooki o produktach MS

Zostajemy w temacie MS. Na blogu Erica Ligmana, dyrektora sprzedaży w Microsofcie pojawił się post, w którym rozdaje on kilkanaście ebooków i dziesiątki innych materiałów dotyczących Windowsa i powiązanych z nim produktów. Jeżeli chcecie podszkolić się w temacie lub pasjonujecie się tymi zagadnieniami, zdecydowanie zajrzyjcie. Zdecydowana większość treści jest adresowana do profesjonalistów, ale laicy też coś dla siebie znajdą.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileGryARpokemonpokemon go