Mobile

Przeogromna aktualizacja dla Fallout Shelter! Ta gra otrzymała drugie (lepsze) życie!

Jakub Szczęsny
Przeogromna aktualizacja dla Fallout Shelter! Ta gra otrzymała drugie (lepsze) życie!
17

Jest późna i deszczowa noc. W organizerze jeszcze sporo rzeczy do zrobienia, ale co tam! Właśnie ogrywam Fallout Shelter z takim samym, a może nawet większym zaangażowaniem jak na samym początku, kiedy Bethesda zdecydowała się wydać ten tytuł na urządzenia mobilne z iOS i Androidem. Od pewnego czasu nudziłem się - wysyłałem "wykokszonych" mieszkańców krypty na ekspedycje, tworzyłem nowe pancerze, bronie i koło się zamykało. Teraz jest ciekawiej. O wiele, wiele, wiele ciekawiej.

Fallout Shelter zyskał nowe życie - to nie przesada

Do tej pory rozgrywka zaczynała się i kończyła w krypcie, którą my, jako nadzorcy mieliśmy za zadanie pieczołowicie rozbudowywać i pilnować, by nikomu niczego nie brakowało. Żeby wody, jedzenia oraz energii było aż nadto, a mieszkańcy znajdowali się w tym pokoju co trzeba - wedle ich zdolności. Ponadto, należało pilnować, by każdy miał przyzwoitą broń i ubiór przydający lepsze punkty SPECIAL. Do tego dochodzi zupełnie nowa forma zabawy - questy, dzięki którym rozgrywka przenosi się poza kryptę - na pustkowia.

Dzięki rozbudowaniu gameplayu, gracz może mocniej zaangażować się w życie swojej krypty. Questy w Fallout Shelter obudowane są w bardzo prostą, aczkolwiek cieszącą warstwę fabularną. Podczas wykonywania misji znajdziemy proste scenki oraz nowe komentarze naszych mieszkańców krypty podczas ich wykonywania. Możliwość przeniesienia się poza pozornie bezpieczny dom pod ziemią, stoczenia walki z nowymi stworzeniami (walczymy z radskorpionami, ghulami i innymi + ich mocniejsze odmiany) oraz znalezienia atrakcyjnych przedmiotów zwyczajnie umila rozgrywkę i wciąga na dłużej, niż zebranie surowców i sprawdzenie poczynań wysłanych na ekspedycję ludzi.

Ponadto, ci mieszkańcy krypty, którzy już zostali wysłani na ekspedycję, mogą natrafić na zdarzenie losowe. Otrzymujemy wtedy powiadomienie o tym, że natrafił on na pewną lokalizację i możemy wybrać - czy chcemy, by tam wszedł, czy też wolimy sobie ją odpuścić. Jeżeli zaakceptujemy wyzwanie, stoczymy bój - podobnie jak w przypadku questa, a nagrodą za powodzenie misji są często naprawdę ciekawe przedmioty.

Pomocnymi przedmiotami w trakcie ekspedycji oraz wykonywania questów będą butelki Nuka-Coli Quantum, które pozwolą na szybsze sprowadzenie mieszkańca krypty z pustkowi, tudzież przeniesienie go w miejsce realizacji zadania. Te znaleźć możemy w pudełkach śniadaniowych oraz podczas wykonywania zadań. Butelki z napojem możemy również przeznaczać na pomijanie większej ilości dziennych zadań oraz szybsze tworzenie broni oraz pancerzy w pracowniach.

Jak rozpocząć wykonywanie zadań w Fallout Shelter?

Jeżeli zainstalowaliśmy stosowną aktualizację, gra zapewne nas powiadomi o możliwości stworzenia nowego pomieszczenia w krypcie. Aby rozpocząć wykonywanie zadań, trzeba wybudować kosztujące 1000 kapsli biuro nadzorcy krypty, które warto ulepszyć od razu do najwyższego, trzeciego poziomu, dającego nam możliwość wysłania trzech ekip do trzech różnych zadań. Codziennie pojawia się nowe, losowe zadanie, do dyspozycji pozostają inne, stałe. Warto zadbać, aby podczas wykonywania zadań, nasze postacie miały jak najlepsze pancerze oraz uzbrojenie, a także poziomy atrybutów SPECIAL, aby nie poginęły nam podczas misji.

Ale to nie wszystko - Fallout Shelter zmierza również na... pecety!

Już dzisiaj powinna się pojawić również wersja Fallout Shelter przeznaczona dla pecetów. Według informacji w Sieci, ta ma zostać wydana około godziny 11:00 czasu polskiego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Fallout