Antyapps

Pogoda & Radar -- Prognozy z pogodowymi mapami

A
Antyapps
0

Wybór aplikacji pogodowych, dostępnych w App Store i Google Play, jest naprawdę ogromny. W zależności od potrzeb, niemal każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mimo tak ogromnej konkurencji, na rynku wciąż pojawiają się nowe tytuły. Jedną z nowszych propozycji, którą udało mi się ostatnio "namierzyć"...

Wybór aplikacji pogodowych, dostępnych w App Store i Google Play, jest naprawdę ogromny. W zależności od potrzeb, niemal każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mimo tak ogromnej konkurencji, na rynku wciąż pojawiają się nowe tytuły. Jedną z nowszych propozycji, którą udało mi się ostatnio "namierzyć" był program Pogoda & Radar. W odróżnieniu od konkurencji, aplikacja oferuje mapy pogodowe, które na pewno przydadzą się w czasie planowania wypraw w nieznane...

Pierwsza zakładka w menu to "moje miejscowości". Tu, dodajemy interesujące nas miejsca, a aplikacja wyświetla nam pogodę dla wybranych lokalizacji. Obok nazwy miejscowości pojawia się informacja o temperaturze i zachmurzeniu. Po kliknięciu w lokalizację, otwieramy szczegółowy widok pogody. Na ekranie wyświetla się mapa z zaznaczonym miejscem a także godzinowa prognoza uwzględniająca temperaturę, opady oraz zachmurzenie. Nieco niżej, znajdziemy pogodę na nadchodzące dni.

Druga, tytułowa funkcja, to radar pogodowy. Jest to nic innego, jak mapa pogodowa, uwzględniająca zachmurzenie oraz opady. Z pomocą specjalnego suwaka, umieszczonego u dołu ekranu, możemy sprawdzić, jak będą przemieszczać się chmury, z każdą kolejną godziną. Jeśli planujemy podróż, będziemy wiedzieli, w którą stronę zmierza brzydka pogoda.

W menu, umieszczono również zakładkę "zdjęcie". Wybierając tę funkcję, będziemy mogli wykonać fotografię, opatrzoną informacjami o tym gdzie aktualnie się znajdujemy, jaką mamy temperaturę a także zachmurzenie. Nie zabrakło też godziny o której wykonana była fotka. Jest to przydatny gadżet dla tych, którzy lubią wyróżniać się w serwisach społecznościowych. Szkoda, że zabrakło tu dodatkowych czcionek, filtrów i ramek.

Istnieje również drugi, płatny wariant aplikacji. Niestety, jest on dostępny tylko w wariancie abonamentowym. Możemy płacić 12 złotych miesięcznie lub sfinansować sobie roczną subskrypcję za 69 złotych. W zamian, otrzymujemy możliwość dokładniejszego przybliżania mapy, nowe dane co 5, zamiast co 15 minut, brak reklam. Wersja premium działa na 5 różnych urządzeniach jednocześnie. Moim zdaniem, cena pełnej wersji aplikacji jest zdecydowanie za wysoka, biorąc pod uwagę, że nie mamy opcji jednorazowego zapłacenia za pełen dostęp do programu.

Osobiście nie potrzebuję pogodowego radaru, jednak czytając komentarze w Google Play, mam nadzieję, że naprawdę wiele osób doceniło właśnie tę aplikację pogodową. Tym bardziej polecam wam ją przetestować. Mnie, niestety, nie powaliła oprawa graficzna. Niektórzy twierdzą, że skoro coś działa, nie musi dobrze wyglądać. Jeśli podzielacie to zdanie, Pogoda & Radar, faktycznie działa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: