Antyapps

VideoCam+: nagrywaj, pauzuj, nagrywaj dalej

A
Antyapps
0

Podobnie jak to ma miejsce w przypadku podstawowej aplikacji do robienia zdjęć, nagrywanie materiałów wideo także pozostawia wiele do życzenia. Brakuje choćby tak podstawowej rzeczy jak... pauzowanie podczas kręcenia filmu. I tutaj z pomocą przychodzi nam niewielka, acz bardzo praktyczna, aplika...

Podobnie jak to ma miejsce w przypadku podstawowej aplikacji do robienia zdjęć, nagrywanie materiałów wideo także pozostawia wiele do życzenia. Brakuje choćby tak podstawowej rzeczy jak... pauzowanie podczas kręcenia filmu. I tutaj z pomocą przychodzi nam niewielka, acz bardzo praktyczna, aplikacja Grzegorza Wójcika: VideoCam+ Pause & Edit Recording with filters.

W całej tej zabawie nie ma żadnej wielkiej filozofii, po prostu nagrywając filmy możemy zastosować pauzę. To, wydawać by się mogło, podstawowe narzędzie niestety nie znalazło się w systemowej aplikacji służącej nagrywaniu materiałów wideo, na szczęście ten niewielki i urzekający swoją prostotą program pozwoli dokonać dzieła, przy którym takowa zawodzi.

Po włączeniu VideoCam+ i przyznaniu odpowiednich uprawnień dostępu, możemy od razu zabrać się za nagrywanie. Cały proces rozpoczynamy wybierając ikonkę z czerwonym okręgiem pośrodku, a w dalszej fazie pauzujemy, tradycyjnie, tą z dwiema pionowymi kreskami, bądź też zatrzymujemy wskazując tę z kwadratem. Warto także wspomnieć, że zarówno podczas nagrywania filmu jak i między segmentami możemy przełączać się między przednią i tylną kamerą w zależności od naszych potrzeb.

Dalej zaś bez pozostaje nam zapisanie nagranego materiału, bądź skorzystanie z opcji jego edycji. Edycji, to znaczy zamiany kolejności poszczególnych sekwencji, bądź nałożenia na nie któregoś z filtrów kolorystycznych. By jednak edytować nasze nagranie, konieczne będzie wykupienie opcji premium aplikacji, którą autor wycenił na 4,99 euro.

VideoCam+ to niewielki, acz w wielu sytuacjach wyjątkowo przydatny, program, którego głównym celem jest dostarczenie nam możliwości wygodnego pauzowania podczas nagrywania materiału wideo. Aplikacja dostępna jest w AppStorze, w wersji uniwersalnej, za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: