1

FeedHub – pomoże nam wybrać najciekawsze RSS-y

Duża ilość nieprzeczytanych feed-ów staje się dla wielu osób problemem, z jednej strony chcemy wiedzieć jak najwięcej i rozwijać nasze zainteresowania z drugiej strony brakuje nam czasu. Źródeł z informacjami przybywa w zastraszającym tempie, ich weryfikacja nie jest łatwa i wymaga czasu czyli tworzy się zamknięte koło. Ciekawym pomysłem jak poradzić sobie z tysiącami nieprzeczytanych […]


Duża ilość nieprzeczytanych feed-ów staje się dla wielu osób problemem, z jednej strony chcemy wiedzieć jak najwięcej i rozwijać nasze zainteresowania z drugiej strony brakuje nam czasu. Źródeł z informacjami przybywa w zastraszającym tempie, ich weryfikacja nie jest łatwa i wymaga czasu czyli tworzy się zamknięte koło.

Ciekawym pomysłem jak poradzić sobie z tysiącami nieprzeczytanych informacji w naszych czytnikach (i jak znaleźć te najciekawsze) jest serwis FeedHub.

Do Feedhub ładujemy nasze RSS w postaci pliku OPML, następnie określamy czym tak naprawdę jesteśmy zainteresowani czyli czy chcemy ograniczyć ilość informacji, otrzymać listę najciekawszych feedoów dla nas a może wykluczyć te najmniej interesujące.

FeedHub na bazie naszych preferencji czyli tego co czytam, co uważamy za ciekawe (możemy to określić w systemie poprzez przyporządkowanie tematów do różnych poziomów naszego zainteresowania), co zbieramy w takich serwisach jak digg lub delicje itp – przygotuje nam feed z personalizowanymi pod nas newsami. W teorii oznacza to, że od tej pory najciekawsze (dla nas) informacje będziemy mieli dostępne od ręki bez konieczności przeszukiwania tysięcy subskrybowanych kanałów. Czyż to nie brzmi pięknie?


Zasada działania FeedHub

Wydaje się, żę FeedHub (jeśli będzie działał poprawnie i algorytmy w nim zastosowane się sprawdzą) może być świetnym uzupełnieniem dla naszych czytników RSS. Autorzy zauważyli bowiem problem, którzy mają użytkownicy i proponują dość ciekawe rozwiązanie.

Wszystko w rękach algorytmu – czas pokaże czy się on sprawdza, ale moim zdaniem na pewno warto spróbować.