Apple

Podsumowanie konferencji Apple: wszystko co musisz wiedzieć o iPhone 15 i Apple Watch!

Kamil Świtalski
Podsumowanie konferencji Apple: wszystko co musisz wiedzieć o iPhone 15 i Apple Watch!
27

Jedna z najbardziej wyczekiwanych konferencji technologicznych już za nami. Rodzina iPhone 15 nie ma już przed nami tajemnic — jakie produkty w tym roku przygotowuje dla nas Apple?

Wszystkie nowości z konferencji Apple. iPhone 15 to jeszcze nie wszystko!

Jak to zwykle bywa w przypadku technologicznych konferencji — lwią część niespodzianek przygotowanych przez Apple zepsuły nam już wcześniej napływające zewsząd przecieki. Ale tym razem mamy oficjalne potwierdzenie oraz... oficjalne ceny nowych urządzeń. Zatem co (i za ile) zaproponuje nam w najbliższych tygodniach Apple?

  • iPhone 15 oraz iPhone 15 Plus— bez większych niespodzianek. Podobnie jak w ubiegłym roku, iPhone 15 oraz iPhone 15 Plus otrzymały podzespoły z zeszłorocznych modeli Pro. Tym razem jednak otrzymały także ich aparaty fotograficzne, ale i specjalną nowość: Dynamiczną Wyspę oraz ładowanie zwrotne. Wciąż nie uświadczymy tam, niestety, odświeżania na poziomie 120 Hz — na pocieszenie mamy jednak zestaw pastelowych, cieszących oko, kolorów! Największą nowością pozostaje jednak... oczekiwana zamiana portu ładowania z Lightning na USB typu C!
  • iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max— tutaj również potwierdziły się wszystkie z dotychczasowych plotek i przecieków. Pożegnaliśmy przełącznik z lewej części obudowy, doczekaliśmy się tytanowego wykończenia w czterech wariantach kolorystycznych i USB typu C. Jest też jeszcze szybszy, jeszcze lepszy, układ Apple A17 Pro ma oferować jeszcze lepsze osiągnięcia i spełnić potrzeby wszystkich graczy.
  • Ceny iPhone 15 oraz iPhone 15 Pro — spodziewaliśmy się, że będzie drogo. NIESPODZIANKA! Apple bowiem obniżyło ceny iPhone'ów — przynajmniej w Polsce. Prawdopodobnie wszystko to ze względu na... zmianę kursu, bowiem stawki w Stanach Zjednoczonych pozostały bez zmian.
  • Premiera iOS 17 — o nowościach zmierzających do systemu iOS wiemy od dłuższego czasu, wciąż jednak nie znaliśmy jego daty premiery. Aż do teraz! iOS 17 zadebiutuje w przyszły poniedziałek, 17. września 2023!
  • Apple Watch Series 9 oraz Apple Watch Ultra 2 — powiedzieć o tegorocznych zmianach w zegarkach że są kosmetyczne, to jakby nic nie powiedzieć. Ich ekrany stały się jaśniejsze, doczekały się zestawu nowych efekciarskich pasków... i to w sumie na tyle. Wymiana zeszłorocznego modelu raczej nie ma zbyt wiele sensu — zarówno "klasycznej" serii ósmej, jak i kierowanego ku bardziej wymagającym użytkownikom Apple Watch Ultra.
  • AirPods Pro 2. z ładowaniem USB-C — są i one. Oprócz ładowania zwrotnego w smartfonach, doczekaliśmy się także nowego etui ładowanego USB-C!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu