Intel

Podłączamy HTC Vive do peceta z Intel Core. Pierwsze wrażenia i konfiguracja

Tomasz Popielarczyk
Podłączamy HTC Vive do peceta z Intel Core. Pierwsze wrażenia i konfiguracja
3

Gogle VR HTC Vive przyjechały do naszego biura! Rozpakowujemy sprzęt, montujemy sensory i podłączamy wszystko do komputera. Jak się okazuje, to właśnie tutaj procesory Intela pokazują pełnię swojego potencjału.

Dotąd gogle VR testowaliśmy jedynie podczas konferencji, wyjazdów, targów i innych imprez branżowych. Tym razem HTC Vive przyjechały do nas do biura. Od razu przystąpiliśmy do rozpakowywania i ustawiania całego zestawu. Na poniższym wideo przedstawiamy też proces konfiguracji oraz pierwsze uruchomienie gogli.

Co jednak kluczowe - nasz HTC Vive potrzebował odpowiednio mocnego PC. HTC szczyci się tym, że do uruchomienia gogli wystarczy już laptop za ok. 4 tys. złotych, w którym zastosowanie znalazł procesor Intel Core i5 ze średniej półki. Tak też zresztą jest w informacji o minimalnych wymaganiach headsetu. My jednak szukaliśmy pełnego doświadczenia, dlatego w odwodzie czekały na podłączenie znacznie mocniejsze maszyny - w tym nasz redakcyjny desktop z Core i7-7700K i GeForce GTX 1080Ti. O tym jednak wkrótce. Zobaczcie, jak wyglądały nasze pierwsze chwile z HTC Vive.

-

Materiał powstał we współpracy z firmą Intel

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

poweredbyintel