Rynek podcastów i audiobooków przeżywa najlepszy okres od lat. Przed nami także dynamiczny rozwój asystentów głosowych. Skąd te zmiany?
Sterowanie głosem będzie wygodniejsze od obsługi dotykowej
Do pewnego momentu, w pierwszej kolejności musiałem wyjaśniać swoim znajomym czym są podcasty, a dopiero później opowiadałem o swoich ulubionych materiałach, które im szczerze polecam. Dziś sytuacja jest zgoła inna - treści i słuchaczy nie brakuje, cały czas ich przybywa, a za podcast może być odpowiedzialny każdy. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się też seriale audio, słuchowiska i audiobooki - regularnie powiększa się grono firm skłonnych do inwestycji i uruchamiających własne platformy, aplikacje.
Nie inaczej jest z asystentami głosowymi, którzy nie są ciekawostką, ale stają się narzędziem codziennego użytku. W drodze, na przebieżce, w aucie, a także w domu łatwiej wydać komendę głosem, aniżeli używać telefonu czy pilota przy nawet najprostszych czynnościach. Wiele wiadomości tekstowych jest dzisiaj dyktowanych, więc głos coraz częściej służy do interakcji z urządzeniami, usługami i znajomymi.
Dyktowanie i sterowanie głosowe jest szybsze i wygodniejsze
O tych fenomenach(?) ostatnich miesięcy rozmawiali Konrad Kozłowski i Karol Stryja - propagator technologii i usług głosowych, założyciel studia The Podcast Makers, prowadzący podcast Zawodowcy i współprowadzący Rozmowy Facebooka. Jego zdaniem głos będzie coraz częściej wykorzystywany przez wszystkich i czeka nas nie lada postęp w tej kategorii.
Właśnie gigant technologiczny Marka Zuckerberga dość często przewija się w naszej dyskusji, a wspomniane Rozmowy Facebooka ruszają z 3. sezonem. Dojdzie do pewnej zmiany tematyki, więc jeśli nie znacie poprzednich serii, koniecznie je musicie nadrobić.
Rozmawialiśmy już o biznesie, markach, przyszłości i trendach, które wkrótce będą miały znaczenie i ukształtują otaczającą nas rzeczywistość. – mówi Robert Bednarski, CEE Country Director w Facebooku. - W tej jesienno-zimowej odsłonie Rozmów Facebooka chcemy skupić się na tym co jest nam - jako społeczeństwu XXI wieku najbliższe - czyli cyfryzacji, która , dotyka każdą sferę naszego życia. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi stawimy czoła wyzwaniom, które niesie ze sobą rozwój Internetu i zastanowimy się w jaki sposób możemy najlepiej funkcjonować w tej rzeczywistości.
Ale zanim zmienicie aplikacje lub kartę, posłuchajcie nowego odcinka Antyweb Po Godzinach :)
Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu