Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Podcast Antyweb Po Godzinach

Miliarderzy w kosmosie. Czy i co to ogóle zmienia?

KK
Konrad Kozłowski
2

Miliarderzy organizują sobie loty w kosmos, a w przyszłości może to być rozrywka dla mas. Czy takie ekspedycje cokolwiek zmieniają w kontekście rozwoju i jakie najważniejsze wydarzenia związane z przestrzenią kosmiczną czekają nas w najbliższej przyszłości?

Zorganizowane przez Blue Origin oraz Virgin Galactic wyprawy śledziły zapewne setki tysięcy, jeśli nie miliony ludzi. To wyjątkowe, pierwsze w swoim rodzaju wydarzenia, bo okazuje się, że wkraczamy w nową erę lotów na granicę kosmosu. Wynosząc się na wysokość około 100 km Jeff Bezos zrealizował swoje marzenie, ale w przyszłości może to stać się znacznie bardziej przystępne, niż kiedykolwiek wcześniej. W pierwszej kolejności taką możliwość dostaną najbogatsi, ale kto wie, jak realia będą wyglądać za te 10 czy 15 lat.

No i są jeszcze Richard Branson oraz Elon Musk, którzy obrali nieco inne cele lub inne metody realizacji swoich zamiarów. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Na jakim etapie przygotowań do eksploracji kosmosu, powrotu na Księżyc i ekspedycji na Marsa jesteśmy? Jak duże znaczenie odgrywają w dzisiejszym kosmicznym wyścigu firmy i sektor prywatny? Czy NASA jako pierwsze w XXI wieku wyląduje na Księżycu, czy może jest ktoś, kto ich wyprzedzi? Na te oraz wiele innych pytań Konrada Kozłowskiego odpowiada Piotr Kosek z kanału Astrofaza na YouTube. Miłego słuchania!

Miliarderzy w kosmosie. Przyszłość lotów w kosmos

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: