E-commerce

Poczta Polska coraz nowocześniejsza, wprowadza… opłacanie przesyłek przez internet

Grzegorz Ułan
Poczta Polska coraz nowocześniejsza, wprowadza… opłacanie przesyłek przez internet
27

Poczta Polska jednak na poważnie wzięła się za unowocześnienie swojej oferty kurierskiej, po zapowiedzi udostępnienia nowej aplikacji mobilnej i ujednolicenia oferty pod marką Pocztex, czas na nadawanie i opłacanie przesyłek przez internet.

Można powiedzieć, że późno Poczta Polska się budzi i zaczyna dostosowywać się do trendów, a nawet już standardów rynkowych, no ale można też powiedzieć, że lepiej późno niż wcale.

Poczta Polska na początku listopada poinformowała o podpisaniu umowy na stworzenie aplikacji mobilnej i desktopowej do nadawania, śledzenia i odbierania paczek, również w automatach paczkowych.

Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej:

Wprowadzamy nowy standard usług świadczonych w ramach Pocztexu. Doręczenie w przewidywanym terminie D+1, czyli następnego dnia po nadaniu, to nasza odpowiedź na wymagania rynku. Klientom oczekującym błyskawicznego doręczenia ważnych przesyłek, dedykujemy usługę Na Dziś, czyli dostawę w wybranych miastach i relacjach tego samego dnia. Ponadto coraz więcej usług w ramach Pocztexu, takich jak możliwość płatności za przesyłkę, dostępnych jest on-line.

Później w połowie listopada, już na konferencji prasowej dowiedzieliśmy się o wprowadzeniu ujednoliconej oferty kurierskiej pod marą Pocztex, teraz Poczta Polska ogłasza wprowadzenie nowej funkcjonalności na stronie www.pocztex.pl, pozwalającej na bezgotówkowe płatności za nadanie przesyłek.

Tak więc od teraz na dedykowanej stronie wybierzemy jeden z nowych formatów przesyłki i miejsce jej dostarczenia (pod adres, do punktu lub automatu pocztowego), wycenimy wybraną przez nas usługę oraz opłacimy przesyłkę, którą później nadamy w placówce pocztowej.

Ponadto na tej samej stronie będziemy mogli teraz samodzielnie wygenerować i wydrukować etykietę do naklejenia na wysyłaną paczkę (etykieta przesyłana jest po jej wygenerowaniu na stronie na wskazany przez nas adres e-mail), również z opcją dokonania płatności na przykład u kuriera lub w placówce pocztowej.

Źródło: Poczta Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu