Smartfony

Poco ten POCO F2 Pro skoro jest już Redmi K30 Pro? Dowiemy się za tydzień

Piotr Kurek
Poco ten POCO F2 Pro skoro jest już Redmi K30 Pro? Dowiemy się za tydzień
3

To już oficjalne. Zachodnia premiera POCO F2 Pro planowana jest na przyszły tydzień. W sieci pojawiły się informacje na temat cen i kolorów, w jakich ten smartfon trafi na półki sklepowe.

O tym, jak bardzo Xiaomi kombinuje z nazewnictwem swoich smartfonów, mogliśmy się przekonać nie raz. Wystarczy wspomnieć ostatnie zmiany w przypadku Redmi K20 Pro, które min. w Polsce zadebiutowało jako Xiaomi Mi 9T. Podobna sytuacja ma mieć miejsce w przypadku Redmi K30 Pro. Tylko zamiast być kolejną odsłoną Mi, będzie nowym modelem w rodzinie Pocophone — gamingowych smartfonów od Xiaomi.

— jeszcze kilka dni temu Xiaomi kombinowało z nazwą, pod jaką na zachodnich rynkach zadebiutuje Redmi K30 Pro. Teraz już wiemy, że to POCO F2 Pro ze Snapdragonem 865 na pokładzie, wsparciem 5G, 6,67-calowym ekran AMOLED o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli, wysuwanym aparatem, szybkim ładowaniem, pojemną baterią, pamięcią RAM LPDDR5 i pamięcią wewnętrzną UFS 3.1. POCO F2 Pro w Indiach będzie dostępny pod nazwą Redmi K30 Pro i jak informowaliśmy wcześniej, w planach jest też wersja Redmi K30 Pro 5G Zoom Edition — choć na ten moment nie wiadomo, czy podobny model pojawi się przy okazji premiery POCO F2 Pro. Przyznam szczerze, że poczynania Xiomi na rynku mobilnym i ciągłym kombinowaniem wprowadza wiele zamieszania — ale myślę, że już 12 maja wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane. To właśnie tego dnia ma się odbyć zachodnia premiera smartfona.

POCO F2 Pro. Warianty, ceny i kolorystyka nowego smartfona

Na kilka dni przed premierą w sieci pojawiają się kolejne informacje na temat ceny, pod jaką POCO F2 Pro zadebiutuje na europejskim rynku. Serwis Gizmochina powołując się na 91mobiles podaje, że model ten wyceniony zostanie na poziomie 570 euro za wersję 6/128 GB. W sprzedaży będzie też dostępny wariant 8/256 GB, które cena na portugalskim rynku ma wynosić 749 euro. Gizmochina dodaje, że w Portugalii ceny są nieco wyższe, niż w innych krajach, ze względu na dodatkowy podatek (za wersję 6/128 GB Portugalczycy mają zapłacić 649 euro). Redmi K30 Pro w Chinach dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: szarej, białej, niebieskiej i fioletowej. W tych samych kolorach ma być dostępny na innych rynkach.

Czy te informacje się potwierdzą, dowiemy się 12 maja. To właśnie wtedy ma się odbyć premiera POCO F2 Pro na zachodnich rynkach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu