Świat

Pobaw się wyszukiwarką Google z 2001 roku!!

Grzegorz Marczak
Pobaw się wyszukiwarką Google z 2001 roku!!
8

Google w swoje dziesiąte urodziny daje nam możliwość pobawienia się wersją swojej wyszukiwarki z roku 2001! (wcześniejsze wyniki wyszukiwania czyli te od roku 1998 nie są dostępne z powodów technicznych). Zabawa jest naprawdę przednia, można sobie uświadomić jak bardzo zmienił się internet od r...


Google w swoje dziesiąte urodziny daje nam możliwość pobawienia się wersją swojej wyszukiwarki z roku 2001! (wcześniejsze wyniki wyszukiwania czyli te od roku 1998 nie są dostępne z powodów technicznych).

Zabawa jest naprawdę przednia, można sobie uświadomić jak bardzo zmienił się internet od roku 2001. Nie znajdziemy w tej wyszukiwarce wielu serwisów które teraz robią na świecie furorę, natomiast możemy sobie przypomnieć wiele nieistniejących już serwisów i portali takich na przykład jak Arena.pl.

Warto też spojrzeć na wydarzenia historyczne i polityczne z tamtego okresu czasu, dla przykładu nie znajdziemy krytycznych opinii wpisując w wyszukiwarkę hasło Jarosła Kaczyński:)

Google ułatwiło nam również znalezienie oryginalnego wyglądu stron z roku 2001 poprzez umieszczenie obok wyników wyszukiwania linka do web.archive.org.

Obrazek i informacja na pochodzi z blogoscoped.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google