Gry

PlayStation Plus w sierpniu. Gry na PlayStation 4 i podwyżka cen abonamentu

Piotr Kurek
PlayStation Plus w sierpniu. Gry na PlayStation 4 i podwyżka cen abonamentu
9

Sony zaprezentowało tytuły, w które zagramy w ramach usługi PlayStation Plus w przyszłym miesiącu.

Po dość kontrowersyjnym lipcu, w którym z dnia na dzień Sony postanowiło zmienić grę dostępną w abonamencie PlayStation Plus, przyszła kolej na kolejne tytuły. Nowa oferta zacznie obowiązywać w pierwszy wtorek nowego miesiąca, a to oznacza, że nowe tytuły pojawią się 6 sierpnia.

Pierwszym tytułem dostępnym w sierpniowej ofercie PlayStation Plus jest Sniper Elite 4. Gra nazywana jest największą i najbardziej zaawansowaną grą snajperską osadzoną w realiach II Wojny Światowej. Na gracza czekają taktyczne potyczki z perspektywy trzeciej osoby, różne tryby rozgrywki i strzały z dystansu na gigantycznych mapach. Jeśli jednak szukacie zupełnie innego typu rozgrywki to warto sprawdzić Wipeout Omega Collection. Kolekcja Wipeout HD, Wipeout HD Fury i Wipeout 2048, obejmuje 26 dwukierunkowych torów, 46 wyjątkowych statków, mnóstwo trybów gry i mieszankę nowych i klasycznych utworów muzycznych.

Muszę przyznać, że sierpień w PlayStation Plus wypada dużo lepiej niż to, co Sony oferowało nam przez ostatnie miesiące. Choć oferta Microsoftu jest bogatsza i zawiera ciekawsze gry, to trzeba przyznać, że posiadacze PlayStation 4 będą mieli co robić w drugiej połowie wakacji.

Warto też pamiętać, że od 1 sierpnia wzrasta cena za abonament PlayStation Plus. Osoby, które decydują się na zakup miesięcznego dostępu do usług zapłacą teraz 37 zł. Podwyżka, wynosząca 4 zł, nie obejmuje pozostałych wariantów abonamentu — kwartalnego i rocznego.

PlayStation Plus. Co z grami na PlayStation 3 i PlayStation Vita?

Jeśli szukacie gier na PS3 i PS Vita to niestety muszę Was rozczarować. Sony przestało oferować tytuły na te konsole w ramach usługi PlayStation Plus. Od marca, w abonamencie znajdują się tylko pozycje na PlayStation 4. Warto jednak dodać, że w przyszłości mogą pojawić się tytuły, w które zagracie także na PS3 i PS Vita dzięki tak zwanemu Cross-Buy, która przy zakupie lub do daniu do biblioteki gry na PlayStation 4 w wersji cyfrowej, automatycznie przypisuje do konta wersję tej samej gry na PlayStation Vita i PlayStation 3.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu